Trwa ładowanie...

WOŚP 2020: Agata Młynarska i brat Pawła Adamowicza. "Gdańsk gotowy na finał"

Agata Młynarska relacjonuje 28. finał WOŚP prosto z Gdańska, gdzie niespełna rok temu rozegrała się tragedia. Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, został zaatakowany w trakcie swojego wystąpienia. Zmarł następnego dnia w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń.

WOŚP 2020: Agata Młynarska i brat Pawła Adamowicza. "Gdańsk gotowy na finał"Źródło: Instagram.com
d1geefv
d1geefv

Agata Młynarska od lat związana jest z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku finał WOŚP relacjonuje z Gdańska. Jest to miejsce szczególne, bo naznaczone zeszłorocznym dramatem. 14 stycznia 2019 r. zginął Paweł Adamowicz. Prezydent miasta został zaatakowany, gdy przebywał na scenie. Choć starano się go uratować, ciosy nożem zadane przez napastnika okazały się śmiertelne. W tym roku WOŚP wspiera brat zmarłego polityka, Piotr Adamowicz. Agata Młynarska już z nim rozmawiała. Wszystko opisała na swoim instagramowym profilu.

"Gdańsk gotowy na 28 finał WOŚP. Piotr Adamowicz, brat śp. prezydenta Pawła Adamowicza, powiedział o tym, że wiatr w żagle wieje z Gdańska. To wiatr dobroci, wolności, solidarności i dobra! Dziś pokazujemy, że nic nie pokona WOŚP. Scena piękna, wolontariusze wyruszyli w miasto, artyści zjeżdżają na koncert. Czekamy na Was!!!! Dziękuję super ekipie połączonych sił miasta Gdańsk i TVN" - czytamy.

Paweł Adamowicz miał ostatnią prośbę. Wzruszające wspomnienie jego asystenta

Dziennikarka pokazała też kilka zdjęć z bratem zmarłego prezydenta. Finał WOŚP to okazja do świętowania, ale dla rodziny Pawła Adamowicza wydarzenie kojarzące się z wielką stratą. Piotr Adamowicz rok po śmierci brata stara się to zmienić. Wpis Młynarskiej cieszy się dużą popularnością, a jej fani piszą pełne zrozumienia komentarze, wysyłając mnóstwo pozytywnej energii.

Rok temu po wydarzeniach z Gdańska Jurek Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa WOŚP, jednak za namową osób, które wspierają akcję, wrócił. W tym roku nie zabrakło go na nagraniach.

d1geefv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1geefv