Trwa ładowanie...
d19rwd3

Agata Młynarska: Jeżeli coś daje nam nadzieję na lepsze jutro, to jest to WOŚP

Pierwszy finał WOŚP odbył się 2 marca 1993 roku. Poprowadzili go wówczas Agata Młynarska, Walter Chełstowski oraz Jurek Owsiak. Dziennikarka po 27 latach nadal czynnie angażuje się w działania Fundacji. W rozmowie z Wirtualną Polską prosi, żeby nie zostawiać teraz Jurka samego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Agata Młynarska
Agata Młynarska (East News, Fot: East News)
d19rwd3

- Jurek jest nierozerwalnie związany z Fundacją WOŚP. To człowiek niezwykle emocjonalny, wrażliwy i uczciwy. Wszystko, co w dyskusji publicznej jest wypowiadane przeciw Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, jest dla niego bolesne tak, jakby było wypowiedziane przeciw komuś jemu najbliższemu - usłyszeliśmy w rozmowie z Agatą Młynarską.

Dziennikarka od samego początku aktywnie uczestniczy w działaniach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kiedy w 1993 roku wraz z Jerzym Owsiakiem byli prowadzącymi program "Róbta, co chceta" w TVP, dla wszystkich było oczywiste, że razem podejmą się tej szlachetnej inicjatywy.

d19rwd3

Jerzy Owsiak złożył rezygnację z kierowania WOŚP. Tuż po śmierci Pawła Adamowicza

- Szanuję każdą decyzję Jurka. Ale absolutnie nie wyobrażam sobie, żeby WOŚP mogła grać bez niego. Teraz Jurek jest potrzebny nam wszystkim bardziej niż kiedykolwiek. Jest potrzebny nie tylko Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, ale Polakom - usłyszeliśmy od Agaty Młynarskiej.

Dziennikarka wyznała także, że nie wyobraża sobie, żeby w życiu publicznym zabrakło teraz Owsiaka:

- Pamiętajmy, że Jurek ma prawo do własnych decyzji i musimy to uszanować. Natomiast możemy go prosić, żeby nas nie zostawiał w tej fali dobra, która dzięki niemu płynie przez Polskę. Jurek potrzebuje nas dzisiaj a my potrzebujemy Jurka. Musi wiedzieć, że jesteśmy tetaz z nim i nie opuścimy go w żadnej chwili. Jeżeli coś daje nam nadzieję na lepsze jutro, to jest to WOŚP. I nic tego nie zmieni.

d19rwd3

Na koniec Agata Młynarska odniosła się do tragicznych wydarzeń z Gdańska. Zginął człowiek, dlatego nie chce, żeby sytuacja była wykorzystana politycznie.

- To, co wydarzyło się w Gdańsku jest tragicznym przypadkiem. To mogło stać się każdemu. To tragiczna sytuacja, ale o wymiarze symbolicznym. Nie zgadzam się, żeby przydawać jej treści polityczne. WOŚP nigdy nie była politycznie zaangażowana, jest ponad podziałami. I pobiła kolejny rekord - zakończyła rozmowę dziennikarka.

d19rwd3

Podziel się opinią

Share

d19rwd3

d19rwd3