Trwa ładowanie...

Zmarł John Prine. Legendarny muzyk miał koronawirusa

Świat żegna Johna Prine'a - znanego muzyka i laureata nagród Grammy. 73-letni gwiazdor zmarł z powodu koronawirusa.

Zmarł John Prine. Legendarny muzyk miał koronawirusaŹródło: Getty Images
d3jmwvp

Niestety, John Prine jest kolejną śmiertelną ofiarą COVID-19. Rodzina 73-letniego muzyka poinformowała, że John zmarł w wyniku powikłań po zakażeniu koronawirusem. Internet zalewa teraz fala wspomnień i pięknych słów o artyście.

Zobacz: Tadeusz Chudecki stracił szwagra przez koronawirusa

73-letni muzyk trafił do szpitala w czwartek, 26 marca, i niezwłocznie otrzymał odpowiednią pomoc. W sobotę został intubowany. Jego stan zdrowia była bardzo ciężki, o czym informowała rodzina w postach m.in. na Instagramie.

d3jmwvp

"To dla nas trudna do przekazania informacja. Ale tak wielu z was od lat kocha i wspiera Johna, że postanowiliśmy umożliwić wam okazanie mu jeszcze więcej miłości i wsparcia, szczególnie teraz. Wiedzcie, że was kochamy i John was kocha", napisano.

30 marca żona Prine'a, Fiona Whelan, poinformowała, że w jej przypadku choroba miała lżejszy przebieg i jest zdrowia. Pisała też: "Jesteśmy wdzięczni za miłość, jaka od was płynie dla Johna, mnie i naszej rodziny. Jego stan zdrowia jest stabilny. Proszę, kontynuujcie swoje modlitwy. Śpiewajcie jego piosenki. Zostańcie w domu i myjcie ręce. John was kocha. Ja też".

Rodzina informowała, że u Prine'a rozwinęło się poważne zapalenie płuc. Pojawiły się też dodatkowe komplikacje w związku z tym, że Prine wcześniej leczony był na nowotwór. W ostatnim wpisie na Instagramie bliscy wyrazili nadzieję, że John - dzięki wspaniałej opiece lekarskiej - wyjdzie z tego i będą mogli opiekować się nim w domu.

d3jmwvp

Niestety, z 7 na 8 kwietnia gruchnęła wiadomość o tym, że John Prine zmarł. Wraz z tą wiadomością płynie kolejna, smutna: w USA jest już przeszło 400 tys. zarażonych koronawirusem. 12 857 osób zmarło. Wyzdrowieć udało się ponad 20 tys. pacjentów.

John Prine był nagradzanym Grammy muzykiem country. Piosenki z jego debiutanckiej płyty z 1971 r. grały inne gwiazdy gatunku, m.in. Johnny Cash. Bob Dylan z kolei miał stwierdzić, ze Prine jest jednym z jego ulubionych twórców.

Chcemy podziękować wszystkim ludziom, którzy walczą ze skutkami koronawirusa. Ich nazwiska nie są publicznie znane, a twarze mają skryte pod maskami. To m.in. pracownicy służby zdrowia oraz sklepów i aptek, stróże porządku, kurierzy i przewoźnicy. Krótkie, kilkusekundowe nagranie z indywidualnym podziękowaniem zwykłym bohaterom można przesyłać pod adres e-mail: dziekujebohaterom@wp.pl. Mogą to być oklaski, gest, słowo "dziękuję", nagranie kwiatów, laurki lub linki do filmów umieszczonych w serwisie YouTube lub publicznych postów na Facebooku. Materiały umieszczone na FB należy oznaczać hashtagiem #dziekujebohaterom. Wszystkie filmy zostaną wyemitowane na specjalnie uruchomionym kanale w WP Pilot.

d3jmwvp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jmwvp