Trwa ładowanie...

John Prine trafił do szpitala z objawami Covid-19. Jego stan jest krytyczny

John Prine, amerykański muzyk, trafił do szpitala z objawami Covid-19. Nagły przebieg choroby wymagał hospitalizacji artysty. Jego stan jest krytyczny, podaje rodzina na Twitterze.

Share
John Prine trafił do szpitala z objawami Covid-19. Jego stan jest krytyczny
Źródło: Getty Images
d3xj78e

73-letni muzyk trafił do szpitala w czwartek, 26 marca, i niezwłocznie otrzymał odpowiednią pomoc. W sobotę został intubowany. Jego sytuacja jednak, jak podaje rodzina w oświadczeniu zamieszczonym na Twitterze, jest krytyczna.

"To dla nas trudna do przekazania informacja. Ale tak wielu z was od lat kocha i wspiera Johna, że postanowiliśmy umożliwić wam okazanie mu jeszcze więcej miłości i wsparcia, szczególnie teraz. Wiedzcie, że was kochamy i John was kocha", napisano.

John Prine to nagradzany Grammy muzyk country. Jak przypomina CNN, piosenki z jego debiutanckiej płyty z 1971 r. grały inne gwiazdy gatunku, m.in. Johnny Cash. Bob Dylan z kolei miał stwierdzić, ze Prine jest jednym z jego ulubionych twórców.

d3xj78e

CNN przypomina także, że muzyk dwa razy pokonał chorobę nowotworową. W latach 90. przeszedł operację wycięcia nowotworu gardła, która wpłynęła na zmianę barwy jego głosu. W 2013 zaś wycięto mu zmianę nowotworową lewego płuca.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d3xj78e

Podziel się opinią

Share
d3xj78e
d3xj78e