Trwa ładowanie...

Zmarła Wanda Narkiewicz-Jodko, wokalistka Alibabek

Odeszła Wanda Narkiewicz-Jodko. Wokalistka Alibabek miała guza mózgu, jej rodzina zbierała fundusze na leczenie, rehabilitację i remont starego mieszkania. Niestety, jak poinformował redakcję WP syn artystki, nie udało się rozpocząć leczenia.
Share
Zmarła Wanda Narkiewicz-Jodko.
Zmarła Wanda Narkiewicz-Jodko.Źródło: East News
d437bfl

Wanda Narkiewicz-Jodko działała w pierwszym składzie Alibabek. Zespół rozkochał w sobie publiczność szczególnie festiwalu w Opolu, gdzie panie wystąpiły 15 razy. Koncertowały w Polsce i za granicą, szczególnie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W ostatnich latach Narkiewicz-Jodko miała poważne problemy ze zdrowiem. W grudniu ubiegłego roku Polska Fundacja Muzyczna poinformowała o tym, że Wanda, grająca przed laty z Alibabkami, ma guza mózgu. Niestety, dziś dowiadujemy się smutnych informacji.

- Niestety w godzinach porannych zmarła moja Mama, Wanda Narkiewicz-Jodko. Nie udało się doprowadzić do rozpoczęcia leczenia onkologicznego - przekazał redakcji WP syn artystki, Michał Narkiewicz-Jodko.

W październiku 2019 r. syn namówił artystkę, by poszła do lekarza się zbadać. Zwrócił uwagę, że mama ma bardzo niesymetryczną twarz. Upierała się, że to przez problemy gastrologiczne. Zgłosiła się jednak do szpitala.

d437bfl

- Okazało się, że mama ma guza mózgu. Dowiedzieliśmy się na początku, że to glejak i nie ma już ratunku. Wcześniej nic nie wskazywało, że z mamy zdrowiem jest źle. Miała kiedyś lekki zawał serca, ale była w dobrej kondycji. Zajmowała się tatą, chodzili na spacery. Taki przykład fajnych, opiekujących się sobą staruszków – relacjonował syn.

Nie wiadomo, jakiego rodzaju dokładnie był to guz. Nikt nie chciał, żeby Wanda przechodziła kolejne inwazyjne badania. Miał ją czekać okres rekonwalescencji, ale wtedy doszły poważne zmartwienia. Finansowe. Pisaliśmy o zbiórce, jaką uruchomiła Polska Fundacja Muzyczna. Bo w tym samym czasie, gdy zachorowała Wanda, pogorszył się stan zdrowia jej męża.

- Dwa nieszczęścia zdarzyły się jedno po drugim. Gdy mama była w złym stanie, ojciec był w dramatycznym. Zabrałem tatę do siebie do domu. Zadzwoniłem po rodzeństwo, żeby się z nim mogli pożegnać. Gdy mamy sytuacja się polepszała, lepiej było też ze zdrowiem taty. To ciekawe, prawda? Jak dwoje ludzi może mieć na siebie wpływ – opowiadał w rozmowie z WP Michał Narkiewicz-Jodko.

Wanda przestała koncertować z Alibabkami w latach 80. Zespół usunął się w cień – z drobnymi wyjątkami np. na specjalny występ podczas Męskiego Grania w 2016 r.

d437bfl

- Mama po tym, jak przestała koncertować z Alibabkami, zaangażowała się w Stowarzyszenie Artystów Polskich. Tam działała na rzecz innych artystów i pomagała im. Jest taki mit, że ludzie z branży muzycznej żyją zawsze w dobrobycie, a tak jest tylko w niewielu przypadkach. Tak po za tym mama już nie pracowała. Utrzymywała kontakt cały czas z pozostałymi członkiniami zespołu. Jesteśmy jedną wielką rodziną. Nasze mamy zadbały o to, żebyśmy zawsze byli blisko siebie – opowiadał nam syn gwiazdy.

d437bfl

Podziel się opinią

Share
d437bfl
d437bfl