Trwa ładowanie...

Adele pozamiatała. Wprost nawiązuje do byłego męża

W kilka godzin nowy utwór Adele - "Easy on me" - odtworzono ponad 10 mln razy. Właśnie na tę chwilę fani Brytyjki czekali ponad 6 lat. Adele w tekście wprost śpiewa o tym, co wydarzyło się między nią, a byłym mężem.

Adele po 6 latach wypuściła kawałek "Easy on me"Adele po 6 latach wypuściła kawałek "Easy on me"Źródło: Getty Images, fot: 2017 CBS Photo Archive
d3ggnn9
d3ggnn9

Adele odsunęła się w cień na kilka dobrych lat. Fani artystki długo spekulowali, co dzieje się w jej życiu prywatnym i zawodowym. Dowiedzieliśmy się po drodze, że rozwodzi się z mężem i sądzi się o podział majątku. Że przeszła ogromną metamorfozę. I w końcu: że pracuje nad nowym albumem. Spadła zasłona milczenia i Adele już bardziej wprost opowiada, co działo się w jej życiu.

W piątek, 15 października, Adele podzieliła się pierwszym kawałkiem od lat. Nowa piosenka - "Easy on me" - nawiązuje do rozstania z Simonem Koneckim. Jak bardzo? Niektórzy doszukują się też w tekście nawiązań do... synka artystki.

Zobacz: Największe metamorfozy gwiazd

"There ain’t no gold/ In this river/ That I’ve been washing my hands in forever/ I know there is hope/ In these waters/ But I can’t bring myself to swim/ When I am drowning/ In this silence baby let me in" - śpiewa Adele w pierwszej zwrotce. Nie jest trudno ją zinterpretować. Nie ma już niczego dobrego w tej rzece, czyli w jej małżeństwie, które długo uchodziło za idealne. "Tonie w milczeniu", które serwuje jej mąż. Konecki nie walczył o Adele? Na to wygląda.

d3ggnn9

Dalej Adele śpiewa o tym, że nie miała okazji nacieszyć się światem, nie miała szansy wybrać, kim naprawdę chce się stać. Adele zaczęła robić karierę, gdy była bardzo młoda. Miała 24 lata, gdy na świat przyszedł jej syn Angelo.

"You can’t deny how hard I have tried/ I changed who I was/ To put you both first/ But now I give up" - śpiewa, co przetłumaczyć można na: "nie możecie powiedzieć, że się nie starałam. Zmieniłam się, by stawiać was na pierwszym miejscu, ale teraz się poddaję".

Adele - Easy On Me (Official Video)

Adele w rozmowie z fanami na Instagramie przyznała, że teksty piosenek będą odnosić się do rozwodu. W "Easy on me" można wyczuć, że śpiewa jednak nie tylko do męża, ale i do syna, któremu próbuje wyjaśnić, że nie chciała zrobić mu krzywdy, że starała się i żeby zrozumiał kiedyś, że miała dobre intencje ("I had good intentions/ And the highest hopes/ But I know right now/ It probably doesn’t even show").

d3ggnn9

W wywiadzie dla "Vogue" Adele mówiła, jak trudne było rozstanie z perspektywy jej dziecka: "Gdybym mogła wrócić do powodu rozstania, którym było szukanie mojego własnego szczęścia, mimo że sprawiłam tym samym, że mój syn był nieszczęśliwy, to gdybym tylko sprawiła, że on by dostrzegł to moje szczęście, może mogłabym sobie wybaczyć".

d3ggnn9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ggnn9