Trwa ładowanie...
ycipk-crlm5x

Anja Rubik gwiazdą na koncercie Preisner's Music

Jedna z najlepszych modelek na świecie, muza Karla Lagerfelda, działaczka społeczna oraz osobowość medialna – Anja Rubik wystąpi w jubileuszowym koncercie z okazji 40-lecia pracy artystycznej kompozytora.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anja Rubik weźmie udział w wydarzeniu z okazji 40-lecia Zbigniewa Preisnera
Anja Rubik weźmie udział w wydarzeniu z okazji 40-lecia Zbigniewa Preisnera (Getty Images)
ycipk-crlm5x

Jej rola w wieczorze owiana jest tajemnicą, ale już wiadomo, że udział takiego nazwiska w Preisner's Music doda nie tylko pięknej oprawy, ale i splendoru temu wielkiemu wydarzeniu muzycznemu.

Scenariusz koncertu, w którym weźmie udział wielu znamienitych artystów, jest praktycznie gotowy. Zbigniew Preisner rozpisał szczegółowo zadania i role wszystkim wokalistom, muzykom i aktorom biorącym udział w jubileuszowym koncercie. 5 października w TAURON Arenie Kraków wystąpią: Lisa Gerrard, Teresa Salgueiro i Edyta Krzemień – śpiewaczki, orkiestra Sinfonia Varsovia, chór Cracov Singers, muzycy-soliści: Zbigniew Paleta, Dominik Wania, Józef Skrzek, Marta Glenszczyk, Jerzy Główczewski i Jacek Ostaszewski. Do niektórych partii muzycznych zaprezentuje się Wrocławski Teatr Pantomimy. Swoistym narratorem koncertu będzie znakomity krakowski aktor Jerzy Trela.

Zobacz też: Raptus, dowcipniś, melancholik - różne oblicza Zbigniewa Preisnera

ycipk-crlm5x

Artyści wystąpią na kilkupoziomowej scenie. Jakie zatem zadanie przewidział Zbigniew Preisner dla top modelki Anji Rubik? To ciągle owiane jest tajemnicą, trudno też wydobyć od kompozytora jakiekolwiek informacje o roli, jaką dla niej wymyślił. - Nie chcielibyśmy za dużo zdradzać o udziale Anji. To tajemnica tego koncertu – usłyszeliśmy w Preisner's Productions.

Kompozytor znany na całym świecie z przejmującej twórczości i skrupulatności w utrzymywaniu swojej wizji artystycznej zadecydował, że wymyśloną przez siebie rolę urzeczywistnić może jedynie najbardziej doskonała polska modelka - Anja Rubik.

- Podczas koncertu będzie wykonywała to, co wykonuje całe życie, ale więcej szczegółów nie mogę zdradzić – mówił pół roku temu Zbigniew Preisner. Absolutnie bezkonkurencyjna ikona wielkiego świata mody, bez zastanowienia przyjęła zaproszenie genialnego kompozytora, wpisując się w genialny zespół i wizję artystyczną nadchodzącego wydarzenia. Niezmiernie ceni on Anję za jej pozamodową działalność:

- Poza tym, że to świetna modelka, jest też fantastyczną osobą. Jej zaangażowanie w sprawy społeczne w szerokim pojęciu jest mi bliskie, zgadzam się z tym w stu procentach.

ycipk-crlm5x

Anja Rubik wystąpi w kreacji, którą przygotowuje dla niej specjalnie na tę okazję Anthony Vacarrello – projektant mody i dyrektor domu mody Yves Saint Laurent, a prywatnie przyjaciel supermodelki.

Z pewnością będzie to strój, który zapamiętany zostanie na długo przez uczestników tego wydarzenia. Za miesiąc, 5 października wszystko będzie już jasne. Tego kulturalnego wydarzenia krakowskiej jesieni nie można przegapić. Bilety w cenie od 159 zł dostępne są za pośrednictwem strony www.prestigemjm.com.

Zobacz też: Preisner i Przyjaciele zapraszają na jubileusz!

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-crlm5x

ycipk-crlm5x
ycipk-crlm5x