Trwa ładowanie...
d2tqchi

Anja Rubik gwiazdą na koncercie Preisner's Music

Jedna z najlepszych modelek na świecie, muza Karla Lagerfelda, działaczka społeczna oraz osobowość medialna – Anja Rubik wystąpi w jubileuszowym koncercie z okazji 40-lecia pracy artystycznej kompozytora.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anja Rubik weźmie udział w wydarzeniu z okazji 40-lecia Zbigniewa Preisnera
Anja Rubik weźmie udział w wydarzeniu z okazji 40-lecia Zbigniewa Preisnera (Getty Images)
d2tqchi

Jej rola w wieczorze owiana jest tajemnicą, ale już wiadomo, że udział takiego nazwiska w Preisner's Music doda nie tylko pięknej oprawy, ale i splendoru temu wielkiemu wydarzeniu muzycznemu.

Scenariusz koncertu, w którym weźmie udział wielu znamienitych artystów, jest praktycznie gotowy. Zbigniew Preisner rozpisał szczegółowo zadania i role wszystkim wokalistom, muzykom i aktorom biorącym udział w jubileuszowym koncercie. 5 października w TAURON Arenie Kraków wystąpią: Lisa Gerrard, Teresa Salgueiro i Edyta Krzemień – śpiewaczki, orkiestra Sinfonia Varsovia, chór Cracov Singers, muzycy-soliści: Zbigniew Paleta, Dominik Wania, Józef Skrzek, Marta Glenszczyk, Jerzy Główczewski i Jacek Ostaszewski. Do niektórych partii muzycznych zaprezentuje się Wrocławski Teatr Pantomimy. Swoistym narratorem koncertu będzie znakomity krakowski aktor Jerzy Trela.

Zobacz też: Raptus, dowcipniś, melancholik - różne oblicza Zbigniewa Preisnera

d2tqchi

Artyści wystąpią na kilkupoziomowej scenie. Jakie zatem zadanie przewidział Zbigniew Preisner dla top modelki Anji Rubik? To ciągle owiane jest tajemnicą, trudno też wydobyć od kompozytora jakiekolwiek informacje o roli, jaką dla niej wymyślił. - Nie chcielibyśmy za dużo zdradzać o udziale Anji. To tajemnica tego koncertu – usłyszeliśmy w Preisner's Productions.

Kompozytor znany na całym świecie z przejmującej twórczości i skrupulatności w utrzymywaniu swojej wizji artystycznej zadecydował, że wymyśloną przez siebie rolę urzeczywistnić może jedynie najbardziej doskonała polska modelka - Anja Rubik.

- Podczas koncertu będzie wykonywała to, co wykonuje całe życie, ale więcej szczegółów nie mogę zdradzić – mówił pół roku temu Zbigniew Preisner. Absolutnie bezkonkurencyjna ikona wielkiego świata mody, bez zastanowienia przyjęła zaproszenie genialnego kompozytora, wpisując się w genialny zespół i wizję artystyczną nadchodzącego wydarzenia. Niezmiernie ceni on Anję za jej pozamodową działalność:

- Poza tym, że to świetna modelka, jest też fantastyczną osobą. Jej zaangażowanie w sprawy społeczne w szerokim pojęciu jest mi bliskie, zgadzam się z tym w stu procentach.

d2tqchi

Anja Rubik wystąpi w kreacji, którą przygotowuje dla niej specjalnie na tę okazję Anthony Vacarrello – projektant mody i dyrektor domu mody Yves Saint Laurent, a prywatnie przyjaciel supermodelki.

Z pewnością będzie to strój, który zapamiętany zostanie na długo przez uczestników tego wydarzenia. Za miesiąc, 5 października wszystko będzie już jasne. Tego kulturalnego wydarzenia krakowskiej jesieni nie można przegapić. Bilety w cenie od 159 zł dostępne są za pośrednictwem strony www.prestigemjm.com.

Zobacz też: Preisner i Przyjaciele zapraszają na jubileusz!

d2tqchi

Podziel się opinią

Share

d2tqchi

d2tqchi