Trwa ładowanie...
dyj86uj

Raptus, dowcipniś, melancholik - różne oblicza Zbigniewa Preisnera

Grono najbliższych osób Zbigniewa Preisnera wraca pamięcią do najlepszych wspomnień związanych z kompozytorem. Zobacz wideo.
Share
W tym roku Zbigniew Preisner będzie obchodził 40-lecie pracy artystycznej
W tym roku Zbigniew Preisner będzie obchodził 40-lecie pracy artystycznejŹródło: Materiały prasowe
dyj86uj

Artyści wspominają wspólną młodość, której mogli doświadczyć z Preisnerem, a także "małe grzeszki” muzyka, bo jak wiadomo słynie on także z dużej odwagi, przebojowości i niecodziennego poczucia humoru.

Andrzej Sikorowski z grupy "Pod Budą” określa Zbigniewa Preisnera mianem "raptusa” i wspomina jego czarny humor:

"(…) moja żona miała do niego ogromny żal, bo kiedyś w Maszycach wrzucił ją w ubraniu do basenu, bo uważał, że to świetny dowcip. Moja żona nie uważała, że to świetny dowcip, ale.. ale bliskim ludziom się takie rzeczy wybacza”.

dyj86uj

Z kolei, Marek Niedźwiecki, znany dziennikarz muzyczny, z sentymentem przytacza swoją wizytę w domku w górach u Preisnera. Pamięta jak dobrym gospodarzem był kompozytor i w jak ekskluzywnych warunkach mieszkał „(…) odpadłem, jak wysunął się nagle ekran wielkości Pałacu Kultury, na którym oglądaliśmy telewizję”.

Zobacz też: Preisner i Przyjaciele zapraszają na jubileusz!

Jerzy Trela, jeden z najbardziej cenionych polskich aktorów, wraca pamięcią do ich wspólnej samochodowej, leśnej przygody, w której Preisner zasłynął dowcipem. Trela z pewnością zapamięta go już na zawsze. Jaki to żart? Odpowiedź w newsie wideo.

Warto pamiętać, że doskonałą okazją do zapoznania się ze spectrum muzyki mistrza będzie jego jubileuszowy koncert zatytułowany Preisner's Music, który odbędzie się 5 października w TAURON Arenie Kraków. W wybranych utworach wystąpią: Teresa Salgueiro, Lisa Gerrard i Edyta Krzemień.

dyj86uj

Zobacz też: Zbigniew Preisner: Ta muzyka trafia prosto do ich serc!

Oprawą muzyczną zajmie się Sinfonia Varsovia w towarzystwie chóru Cracow Singers, natomiast o stronę wizualną zadba Wrocławski Teatr Pantomimy. W trakcie koncertu wystąpi również światowej sławy top modelka Anja Rubik i legenda polskiego kina – Jerzy Trela. Całość opatrzona zostanie w wizualizacje dotyczące filmów, do których sam kompozytor stworzył muzykę. Bilety można nabywać za pośrednictwem strony www.prestigemjm.com. Wydarzenie organizuje agencja Prestige MJM. Bilety już od 159,00zł.

dyj86uj

Podziel się opinią

Share
dyj86uj
dyj86uj