Trwa ładowanie...
d30m5w7

Anna Dereszowska wspomina zmarłą mamę. Ma ważne przesłanie

Anna Dereszowska straciła mamę w wieku 9 lat. Bardzo długo nie chciała opowiadać o tych traumatycznych przeżyciach. Po 30 latach od tragedii zdecydowała się otworzyć i wyznać prawdę o chorobie mamy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anna Dereszowska długo nie mogła otrząsnąć się po śmierci mamy
Anna Dereszowska długo nie mogła otrząsnąć się po śmierci mamy (East News)
d30m5w7

Anna Dereszowska wydaje się mieć poukładanie życie. Aktorka jest mamą 12-letniej Leny ze związku z Piotrem Grabowskim oraz 5-letniego Maksa, którego wychowuje z obecnym partnerem, Danielem Duniakiem. Ostatnio cała rodzina wybrała się na egzotyczne wakacje, gdzie świętowali urodziny fotografa. W ich życiu nie brakuje radosnych chwil, choć z tyłu głowy aktorka ma cały czas kwestie zdrowotne.

Dereszowska jest wyczulona na punkcie badań profilaktycznych oraz dbania o zdrowie swoje i bliskich. Nic dziwnego. W wieku 9 lat Anna straciła mamę. Dziś nie ukrywa, że był to efekt zaniedbań.

- Rak jajnika to temat bardzo mi bliski. Moja mama 30 lat temu zmarła właśnie na raka jajnika. Mimo że sama była lekarzem, a tata ginekologiem położnikiem, ale nie ginekologiem onkologiem, rzadko się badała, dlatego chorobę wykryto u niej bardzo późno. Gdy trafiła na onkologię, rak był już zbyt zaawansowany, żeby z nim wygrać. To paradoks, że była lekarzem i się nie badała, bo myślała, że jej to nie dotyczy. Niestety, dotyczy każdego z nas - powiedziała gwiazda.

d30m5w7

Dereszowska regularnie poddaje się badaniom, bo wie, jak ważne jest, by była zdrowa dla dorastających dzieci.

- Pewnie mama by z tym nowotworem wtedy nie wygrała, ale na pewno żyłaby dłużej, gdyby się badała. Jeśli możemy żyć dłużej, nawet o 5 lat, nawet nie dla siebie, ale dla naszych dzieci i najbliższych, to warto o siebie zawalczyć - dodała.

d30m5w7

Podziel się opinią

Share
d30m5w7
d30m5w7