Trwa ładowanie...

Smutne słowa męża Wander. "Nie ma mnie już w jej życiu"

Bogumiła Wander i Krzysztof Baranowski są małżeństwem od 2005 r. Niestety ostatnie lata ich wspólnego życia naznaczyła choroba byłej gwiazdy TVP. Wander cierpi na alzheimera i przebywa w domu opieki. - Pogodziłem się z takim życiem i z tym, że muszę cierpieć - wyznał Baranowski w najnowszym wywiadzie.

Krzysztof Baranowski sprzedał willę, by sfinansować opiekę dla Bogumiły Wander. Zdjęcie z 2016 r.Krzysztof Baranowski sprzedał willę, by sfinansować opiekę dla Bogumiły Wander. Zdjęcie z 2016 r.Źródło: AKPA, fot: AKPA,
d17gbew
d17gbew

Krzysztof Baranowski to żeglarz, który dwukrotnie samotnie opłynął świat, ale także dziennikarz, autor wielu książek i popularyzator żeglarstwa. W czerwcu skończy 84 lata i cały czas jest żądny przygód i sportowych wyzwań. - Właśnie wygrałem Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w konkurencjach alpejskich. A potem siedziałem na Teneryfie, odbywając rejs kwalifikacyjny. Nie było mnie tu półtora miesiąca - wyznał na łamach "Vivy".

To sprowokowało do pytania o żonę, która od kilku lat nie może mu już towarzyszyć w kolejnych przygodach. W 2020 r. w mediach zrobiło się głośno o tym, że Bogumiła Wander choruje na alzheimera. - (…) Dwa lata temu umarł na to jej starszy brat, a wcześniej mama, więc to predyspozycje genetyczne - tłumaczył mąż.

Baranowski z początku próbował sobie radzić z chorobą żony, ale gdy trafiła do szpitala z zapaleniem płuc, usłyszał, że była prezenterka TVP musi przebywać pod stałą opieką. Tego Baranowski nie mógł jej zapewnić nawet z pomocą wynajmowanych pielęgniarek. W końcu udało mu się znaleźć właściwy "dom opieki na peryferiach Warszawy".

Bogumiła Wander i Krzysztof Baranowski w 2004 r. AKPA
Bogumiła Wander i Krzysztof Baranowski w 2004 r.Źródło: AKPA

- Przyjeżdżam do niej, rozmawiamy, mówię normalnym swoim językiem, a ona swoim, który trudno zrozumieć. Można wyłowić z niego tylko pojedyncze zdania. Fizycznie się trzyma, ale psychicznie przebywa w innym świecie. I na szczęście nie zdaje sobie z tego sprawy, w jakim - mówił Baranowski.

d17gbew

Mąż wyznał, że chce ją odwiedzać, chociaż widzi, "że to nie ma już wielkiego sensu".

- Ponieważ to już trwa parę lat, pogodziłem się z takim życiem i z tym, że muszę cierpieć - wyznał mąż Wander, który przywykł do tej sytuacji i wie, że nie może nic więcej dla niej zrobić.

Krzysztof Baranowski ze smutkiem dodał, że nie jest już opoką dla swojej żony. - Nie ma mniej już w jej życiu, choć może zostałem we wspomnieniach - skwitował podróżnik.

Bruce Willis kończy karierę. Rodzina poinformowała o chorobie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d17gbew
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17gbew