Trwa ładowanie...

Budka Suflera odpowiada TVP. Zdradzili kulisy rozmowy z Markiem Sierockim

Medialna burza pomiędzy zespołem a organizatorami festiwalu w Opolu wciąż trwa. Według muzyków nigdy nie planowano, aby Budka Suflera wystąpiła na opolskiej scenie.

Mieczysław Jurecki i Tomasz Zeliszewski z zespołu Budka SufleraMieczysław Jurecki i Tomasz Zeliszewski z zespołu Budka SufleraŹródło: akpa
dfav62i
dfav62i

Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w kraju. W tym roku jeden z koncertów zostanie poświęcony pamięci Romualda Lipki. Ale jego wieloletni przyjaciele z zespołu Budka Suflera nie pojawią się na scenie.

Wzruszające pożegnanie Romualda Lipki przez członków zespołu Budka Suflera

Twierdzą, że nie otrzymali zaproszenia do udziału w opolskim koncercie. Z kolei na scenie wystąpią dawni współpracownicy Budki Suflera tj. Krzysztof Cugowski, Felicjan Andrzejczak i Izabela Trojanowska.

dfav62i

Muzycy Budki Suflera postanowili ponownie skomentować sytuację. Przedstawili szczegóły rozmowy z dyrektorem artystycznym festiwalu w Opolu Markiem Sierockim.

"Marek Sierocki ponad tydzień temu w rozmowie telefonicznej poinformował nas, że jako nowy dyrektor tej imprezy potwierdza nieobecność Budki Suflera na tym koncercie. Oznajmił także, iż on tego zmienić nie może, bo nie ma odpowiednich kompetencji. Nie potrafił odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak się stało. Na osłodę zaproponował nam (Tomaszowi Zeliszewskiemu i Mieczysławowi Jureckiemu) akompaniament do utworu 'Jolka, Jolka pamiętasz'" - napisali w mediach społecznościowych.

Z kolei co do wcześniejszych rozmów na temat organizacji koncertu ku pamięci Romualda Lipki, według Budki Suflera nie było mowy o konkretach.

dfav62i

"Wracając pamięcią do marca, to znany nam reżyser Bolesław Pawica, na początku tego miesiąca nie miał nawet szansy nas zaprosić bo, jak wynikało z rozmowy, ani on, ani nikt nie znał jeszcze wtedy żadnych konkretów na temat tego festiwalu. Zapytał nas tylko, czy jeśli festiwal w tym roku się odbędzie, to czy może on liczyć na naszą współpracę. Zapewniliśmy go, że tak"- wyjaśnili.

Ponieważ ostatecznie na scenie amfiteatru w Opolu nie mogli wystąpić jako Budka Suflera, muzycy odmówili współpracy. Nie chcą jednak wchodzić w dalsze spory i liczą na to, że opolski koncert spodoba się widzom i słuchaczom.

"Jest naszą zgodną wolą, aby z nami, czy bez nas koncert upamiętniający Romka był jak najwspanialszy" - podsumowali.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dfav62i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfav62i