Trwa ładowanie...

Budka Suflera wystosowała list otwarty do TVP: "To nasz moralny obowiązek"

Budka Suflera nie została zaproszona na koncert upamiętniający Romualda Lipkę podczas festiwalu w Opolu. Muzycy napisali pełen żalu list otwarty do organizatorów.

Romuald Lipko zostanie upamiętniony podczas festiwalu w OpoluRomuald Lipko zostanie upamiętniony podczas festiwalu w OpoluŹródło: akpa
d4ca9b2
d4ca9b2

Podczas tegorocznego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu odbędzie się koncert "Cisza, jak ta" w hołdzie zmarłemu w tym roku Romualdowi Lipce. Muzyk był związany z Budką Suflera i skomponował takie przeboje, jak "Jolka, Jolka pamiętasz", "Takie tango" czy "Bal wszystkich świętych". Koncert odbędzie się w niedzielę 6 września i zamknie tegoroczny festiwal.

Pogrzeb Romualda Lipki. Marek Sierocki: "Zawsze będzie w moich wspomnieniach. Jestem wielkim fanem jego twórczości"

Wśród artystów, których będzie można usłyszeć podczas koncertu, są m.in. Krzysztof Cugowski, Felicjan Andrzejczak, Izabela Trojanowska, Maryla Rodowicz. Na liście nie ma jednak Budki Suflera, z którą Lipko był związany od lat 70.

Z tego powodu muzycy z Budki Suflera wystosowali list otwarty do organizatorów festiwalu. Czytamy w nim: "W związku z zaplanowanym w ramach Festiwalu Opolskiego koncertem 'Cisza jak ta', poświęconym pamięci Romualda Lipko, jako muzycy Budki Suflera, z którą śp. Romuald Lipko przeszedł całą swą drogę artystyczną, z którą odnosił swe największe sukcesy jako kompozytor, aranżer i artysta wykonawca, z którą odbył swą ostatnią trasę koncertową w 2019 r. oraz dokonał ostatnich w życiu nagrań swych kompozycji, oświadczamy, że za swój moralny obowiązek uważamy uczczenie pamięci zmarłego Przyjaciela poprzez wystąpienie w takim koncercie". 

Muzycy nie kryją swojego żalu z powodu braku uwzględnienia Budki Suflera przez organizatorów koncertu: "Trudno zrozumieć, dlaczego wśród licznych wykonawców koncertu ma zabraknąć Budki Suflera. Dlaczego Budka Suflera ma zostać pozbawiona możliwości złożenia hołdu swemu liderowi i kompozytorowi, skoro właśnie z tym Zespołem śp. Romuald Lipko identyfikował się przez całe swe życie i w ostatnim roku swego życia reaktywował jego działalność. Niniejszym wyrażamy głębokie zdziwienie, zaskoczenie i rozgoryczenie faktem, że Budka Suflera nie została uwzględniona wśród występujących w tym koncercie wykonawców.

d4ca9b2

Smuci to, że Telewizja Polska, jako organizator koncertu 'Cisza jak ta', uniemożliwiła wypełnienie nam - najbliższym współpracownikom i przyjaciołom - moralnych zobowiązań wobec śp. Romualda Lipko i należyte Jego uczczenie".

List w imieniu zespołu podpisali Mieczysław Jurecki i Tomasz Zeliszewski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4ca9b2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ca9b2