Trwa ładowanie...

Była żona Durczoka też pomaga. Jednak ma poważne problemy po śmierci dziennikarza

Marianna Dufek i jej syn Kamil Durczok junior robią wszystko, co mogą, by pomóc uciekającym przed wojną Ukraińcom. Niestety kobieta wciąż musi zmagać się z problemami, jakie spadły na nią po śmierci byłego męża.

Kamil Durczok z żoną w 2001 r.Kamil Durczok z żoną w 2001 r.Źródło: AKPA
d4kwzz4
d4kwzz4

Marianna Dufek w latach 1995-2017 była żoną Kamila Durczoka. Dziennikarka TVP3 Katowice ma z tego związku syna Kamila, który urodził się w 1997 r. Jak donosi Pomponik, oboje bardzo zaangażowali się w pomoc uchodźcom – w cztery dni wraz z przyjaciółmi z Fundacji Giesche i właścicielami Fabryki Porcelany w Katowicach urządzili komfortowe miejsce do mieszkania dla 45 kobiet i dzieci z Ukrainy.

– Cieszę się, że mogłam ofiarować swoją pracę fizyczną przy sprzątaniu, układaniu rzeczy, zapełnianiu spiżarni. Pozytywnie zajęło to moją głowę – powiedziała serwisowi. Przyznała także, że nie miała pojęcia, że jej syn umie skręcać meble.

Zobacz: 60 tys. Ukraińców wróciło walczyć z Rosją. Jak zniesie to polski rynek pracy?

Dufek czuje się mocno związana z Ukrainą. – Wielokrotnie bywałam we Lwowie, Odessie, w Kijowie, mam tam przyjaciół, ulubione miejsca. Trzy lata temu na prośbę syna pojechaliśmy do Czarnobyla, tego co tam zobaczyliśmy, nie da się zapomnieć –wyznała.

d4kwzz4

Dziennikarka wyjawiła, że mają już pierwszych gości, a kolejni są w drodze. – To cudowne, że są ludzie, którzy za darmo dali miejsce i hojni sponsorzy, którzy je wyposażyli. Ta pomoc jest naprawdę potrzebna – dodała.

Postawa Dufek jest niezwykła, bo sama w życiu osobistym nie może liczyć na spokój. To wszystko z racji działań jej byłego męża. Durczok miał podrobić podpis żony na różnych wekslach i z tego powodu bank chce zając mieszkanie prezenterki. Kamil junior postanowił się zrzec spadku po ojcu, który pozostawił po sobie wiele długów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4kwzz4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d4kwzz4