Trwa ładowanie...

Daniel Olbrychski nie mógł dłużej milczeć. Wiersz zmarłego wnuka nim wstrząsnął

Aktor rok temu stracił wnuka, który był schizofrenikiem. Młody mężczyzna nie chciał się leczyć i skończyło się to tragedią. Dlatego Daniel Olbrychski zaangażował się w akcję Fundacji TVN #zdrowiewgłowie, mającą pomóc najmłodszym z problemami zdrowia psychicznego.

Daniel Olbrychski zaangażował się w akcję TVN #zdrowiewgłowieDaniel Olbrychski zaangażował się w akcję TVN #zdrowiewgłowieŹródło: AKPA
d2gh17o
d2gh17o

W marcu 2020 r. media obiegła wieść o tragicznej śmierci Jakuba Olbrychskiego, wnuka znanego aktora. Miał zaledwie 28 lat. Mężczyzna zmagał się z chorobą psychiczną. W ostatnich latach życia odmawiał dalszego leczenia: samodzielnie odstawiał leki, porzucał terapie, wypisywał się z kolejnych szpitali psychiatrycznych. Było to bardzo trudne dla jego bliskich, którzy do ostatnich chwil starali się mu pomóc. Niestety zdarza się, że rodziny osób małoletnich bagatelizują ich problemy ze zdrowiem psychicznym. To właśnie do tych osób postanowił zaapelować Daniel Olbrychski, angażując się w akcję #zdrowiewgłowie.

- Proszę o wrażliwość w stosunku do własnych dzieci, wnuków, braci i sióstr. Ja i rodzice mojego wnuka i jego wspaniały młodszy brat zmagaliśmy się ponad 20 lat z jego chorobą. Staraliśmy się pomóc. A wiersz, który przed śmiercią napisał, był i jest wstrząsający - zwierzył się Oskarowi Netkowskiemu z redakcji Dziendobrytvn.pl.

Gwiazdy, które przyznały się do depresji

Fundacja TVN finansuje budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, która ma potrwać jeszcze 2 lata. W placówce ma znaleźć się miejsce stałego pobytu dla 32 pacjentów. O tym, jak można wesprzeć akcję, można dowiedzieć się ze strony internetowej fundacji.

d2gh17o

- To ważne, żeby pomagać chorym psychicznie dzieciom. To wszystko jest mi wyjątkowo bliskie, ponieważ mój nieżyjący już wnuk był chory psychicznie. To dla mnie jest rzecz bardzo istotna, żeby wyjść naprzeciw tej akcji. (...) Jeśli coś można zrobić, to róbmy. Nie bądźmy obojętni. Obojętność w każdej sprawie jest czymś strasznym, nieludzkim, a w wypadku tych bezbronnych istnień, wszystko trzeba zrobić, żeby im pomóc - zachęca Olbrychski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2gh17o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gh17o