Trwa ładowanie...
dzfkdca

Daniel Olbrychski walczył o wnuka w sądzie. Chciał odebrać synowi prawa rodzicielskie

Daniel Olbrychski nigdy nie dogadywał się ze swoim synem Rafałem. Z wzajemnością. Po latach medialne przepychanki i wzajemne oskarżenia znalazły swój finał w sądzie. Doszło nawet do tego, że aktor wystąpił o prawo do opieki nad wnukiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rafał Olbrychski miał żal do ojca
Rafał Olbrychski miał żal do ojca (AKPA)
dzfkdca

Nie żyje Kuba, najstarszy syn Rafała Olbrychskiego. Chłopak przez wiele lat cierpiał na schizofrenię. Miał zaledwie 28 lat. Rodzina wciąż nie może uwierzyć w to, co się stało. Trudne chwile przeżywa zwłaszcza Daniel Olbrychski, który był mocno związany z wnukiem.

ZOBACZ WIDEO: Daniel Olbrychski boi się sytuacji politycznej w Polsce. "Młode pokolenie głosuje na system bolszewicki"

- Nie może tego w sobie pomieścić ani wyobrazić, że będzie musiał chować wnuka. To nie jest zgodne z naturą kolei rzeczy. Daniel doskonale pamięta, jak kiedyś Antka i Kubę uczył jazdy konnej i boksu. Wnuki, jak byli małymi chłopcami, w dzieciństwie często pomieszkiwały u dziadka. Wszyscy byli ze sobą bardzo zżyci - powiedział przyjaciel rodziny na łamach "Super Expressu".

dzfkdca

Niewiele osób wie, że o mały włos, a aktor zostałby prawnym opiekunem Kuby. To pokłosie konfliktu, który niemalże zniszczył rodzinę Olbrychskich.

Daniel Olbrychski i Rafał Olbrychski - konflikt

Wszystko zaczęło się w lutym 2009 roku, kiedy to Rafał Olbrychski wyznał w wywiadzie, że ojciec zniszczył mu dzieciństwo. Wyliczał, że tata nigdy nie poświęcał mu wystarczającej uwagi i nie miał dość czasu, aby choćby porozmawiać z własnym synem. Miał do niego ogromny żal. Publicznie zarzucał mu, że praktycznie wychowywał się bez niego i że to, kim dzisiaj jest, zawdzięcza głównie babci i mamie.

- Ciągle był zajęty pracą i różnymi kobietami - mówił rozżalony.

AKPA
Podziel się

Potem udzielił wywiadu dwutygodnikowi "Gala", w którym, podobnie jak w "Fakcie", nie powiedział o ojcu zbyt wielu pochlebnych rzeczy.

dzfkdca

- Jak sytuacja dojrzeje do tego, żeby ujawnić, co się naprawdę u nas dzieje, to się w mediach zatrzęsie. Natomiast jest to broń ostateczna, atomowa, która nas wszystkich spali. Moja rodzina to temat samobójczy. Mogę wyciągnąć zawleczkę i wszyscy zginiemy - odgrażał się.

Sprawa trafiła do sądu

Konflikt zaczął narastać. Niewiele później rozpoczęła się walka o synów Rafała, który starszego z nich, Kubę, chciał umieścić w ośrodku wychowawczym z powodu problemów, które sprawiał. O prawo do opieki nad chłopcem wystąpił Daniel Olbrychski, oskarżający wcześniej Rafała o zaniedbywanie swoich dzieci. Sprawa trafiła do sądu.

Rozprawa odbyła się 12 marca 2009 r. Postanowiono wówczas, że kontrolę nad wychowaniem Kuby i Antka, synów Rafała, będzie sprawował kurator.

dzfkdca

- Konflikt z rodzicami zaczął się wtedy, kiedy zamiast mi pomóc, stanęli po przeciwnej stronie. Skomplikowali sytuację, wnosząc sprawę o odebranie mi praw rodzicielskich. Zmarnowaliśmy dużo czasu, który można było Kubie poświęcić. (...) Czuję, że nie zawsze spisywałem się na medal w roli ojca. Ale nigdy nie nazwałbym tego porażką. Ze starszym synem przeżywamy trudne momenty, ale obu synów bardzo kocham i ich dobro jest dla mnie ważne - mówił Rafał w "Party" we wrześniu 2009 r.

Długo oczekiwane pojednanie

Dramatyczne chwile paradoksalnie pogodziły skłóconych Olbrychskich. Po półtora roku walk i wyrzutów Daniel i Rafał pogodzili się. Wszystko dla dobra rodziny.

- Jesteśmy kowalami swojego losu. Wbrew temu, co wyrzuciłem z siebie publicznie kilka miesięcy temu, dziś uważam, że nie ma co zwalać winy na rodziców. Moje wieloletnie pretensje do mojego ojca już się skończyły. To zamknięty rozdział - mówił Rafał w "Party".

dzfkdca

- Spotkaliśmy się przy okazji imienin żony ojca, Krystyny, i zakopaliśmy topór wojenny. Wpadliśmy sobie nawet w objęcia! Wreszcie można powiedzieć, że zaczynamy od nowa - dodał w "Super Expressie".

Teraz, w obliczu tragedii, jaka spadła na ich rodzinę, panowie trzymają się jeszcze bliżej niż dotychczas. Jak nigdy wspierają się w tym trudnym czasie i mogą liczyć na swoje wsparcie.

AKPA
Podziel się
dzfkdca

Podziel się opinią

Share

dzfkdca

dzfkdca