Trwa ładowanie...

Dawid Podsiadło o Radiowej Trójce. "Powrót najgorszych komunistycznych praktyk"

Dawid Podsiadło w mocnych słowach zwrócił się do redakcji Trójki Polskiego Radia. Muzyk nie godzi się na cenzurowanie muzyki. To, co stacja zrobiła z nowym utworem Kazika, jest dla niego nie do przyjęcia.

Dawid Podsiadło o Radiowej Trójce. "Powrót najgorszych komunistycznych praktyk"Źródło: ONS
d1qz9sh
d1qz9sh

Pod koniec zeszłego tygodnia wytwórnia S.P. Records opublikowała na YouTubie nowy kawałek Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój", w którym wokalista Kultu krytykuje Jarosława Kaczyńskiego za jego wizytę na cmentarzu 10 kwietnia tego roku

Utwór Kazika bijący w Kaczyńskiego wygrał ostatnie notowanie Listy Przebojów Programu 3. Informacja o tym zniknęła szybko ze strony Polskiego Radia. Pojawiła się teoria o celowym działaniu stacji.

W ŁÓŻKU Z OSKAREM: Beata Tadla nie miała łatwo. Jej zawodowe historie zapierają dech w piersi

Dyrektor i Redaktor Naczelny Programu 3 po rozpętaniu się w sieci afery, szybko wydał oficjalne oświadczenie ws. nowej piosenki Kazika.

d1qz9sh

Mówi w nim o "łamaniu regulaminu", sugerując manipulację osób trzecich i fałszerstwo przy liczeniu głosów.

Takie wyjaśnienia nie przekonują Dawida Podsiadły. Na swoim profilu na Facebooku postanowił zabrać głos ws. rzekomej cenzury i dosadnie wyrazić swoje niezadowolenie.

"Trudno bez emocji patrzeć na kolejny przykład demolowania kultury. Trójka miała zawsze specjalne miejsce w moim sercu, a o istnieniu kultowej listy słyszałem od urodzenia. Muzyczna redakcja Trójki od początku bardzo wspierała mnie i moją twórczość, za co zawsze będę wdzięczny" - zaczął piosenkarz.

d1qz9sh

Muzyk w mocnym wpisie oskarża Trójkę o komunistyczne praktyki. Tym samym chciałby, aby stacja zaprzestała grać jego piosenki.

"Ale jeżeli na dzisiejszej antenie PR3, polityka jest ważniejsza niż muzyka, jeżeli piosenka powoduje powrót najgorszych komunistycznych praktyk, które znam tylko z książek i opowieści, to myślę że moje utwory też nie powinny być grane na tej antenie dopóki twórcza wolność słowa nie wróci na fale Trójki" - grzmiał Dawid Podsiadło.

d1qz9sh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qz9sh