Trwa ładowanie...

Elżbieta Jaworowicz ma pomóc Laurze Łącz. Aktorce grozi utrata całego życiowego dorobku

Elżbieta Jaworowicz ma zająć się sprawą Laury Łącz w ramach prgoramu "Sprawa dla reportera". Aktorka i jej rodzina mogą stracić cały majątek. Jednak zagrożonych jest więcej osób.
Share
Laura Łącz nie ma praw do mieszkania, które kupiła
Laura Łącz nie ma praw do mieszkania, które kupiłaŹródło: ONS.pl
d36dl4d

Laura Łącz jest w trudnej sytuacji od siedmiu lat. Aktorka kupiła mieszkanie, zapłaciła pełną cenę, ale nie mogła się doprosić sprzedawcy, by ten podpisał akt notarialny. Firma Dolcan, od której kupowała mieszkanie, upadła. Zdaniem sądu Łącz nie ma prawa do kupionego domu, a wspomniany akt notarialny był jedynym brakującym dokumentem.

Z pomocą ruszyła Elżbieta Jaworowicz. Dziennikarskie śledztwo odkryło, że problemy po transakcjach z firmą Dolcan ma nawet kilkaset osób, a problemy Łącz "pchnęły aferę do przodu". - Poprosiła mnie o to pani Laura, której przykład jest dowodem na to, że tego rodzaju sprawy i problemy spotykają wszystkich. Zarówno zwykłych młodych ludzi, którzy budowali swoje życie na osiedlach firmy Dolcan, jak i nawet tak znakomite i znane osobistości jak Laura Łącz - mówiła dziennikarka "Plejadzie".

ZOBACZ TEŻ: Najgłupsze wypowiedzi gwiazd o koronawirusie

Jaworowicz przyznała, że już wcześniej zajmowała się sprawami związanymi ze wspomnianą firmą deweloperską. - Ci ludzie, często młodzi, którzy zapłacili za mieszkania w innych spółkach firmy Dolcan, utopili całe rodzinne majątki, utopili u tego dewelopera i ta sprawa ciągle nie jest zakończona - dodała.

d36dl4d

Pierwszeństwo w odzyskaniu straconych pieniędzy ma syndyk upadłości. Jednak zdaniem Jaworowicz klienci dewelopera mogą wygrać sprawę w sądzie i mają na to duże szanse. - Oni nie mają w tej chwili ani zwrotu pieniędzy, ani też aktów notarialnych, ponieważ aresztowanie zarządu firmy Dolcan spowodowało, że teraz to wszystko jest w rękach syndyka. To ogromny majątek w postaci wybudowanych i niszczejących obecnie budynków, w których ich właściciele prawnie nie mogą mieszkać - przyznała.

Emisja programu "Sprawa dla reportera", w którym poruszona będzie sprawa Łącz, w czwartek 4 czerwca o godz. 21:30 w TVP 1.

d36dl4d

Podziel się opinią

Share
d36dl4d
d36dl4d