Trwa ładowanie...

Ukochana partnerka Gienka Loski przerywa milczenie. Wstrząśnięta mówi o...

Tragiczne wieści z Białorusi napłynęły do fanów muzyki w ostatnich dniach. Gienek Loska zmarł po długiej walce w wieku 45 lat. Partnerka muzyka opowiedziała o tym, jak wyglądały jego ostatnie chwile.

Gienek Loska zmarł 9 września 2020 roku. Na zdjęciu ze swoją wieloletnią partnerką, Agnieszką StawickąGienek Loska zmarł 9 września 2020 roku. Na zdjęciu ze swoją wieloletnią partnerką, Agnieszką StawickąŹródło: ONS.pl
dtoz00x
dtoz00x

Gienek Loska był niezwykłą postacią na polskiej scenie muzycznej. Wszystkich wokół zachwycał barwą i głębią swojego głosu. W 2011 roku został zwycięzcą pierwszej polskiej edycji programu "X Factor". Wygrana nie dziwiła chyba nikogo - doskonały głos w połączeniu z charyzmatyczną osobowością były tym, co pokochali fani w całym kraju.

Ostatnie lata nie były dla muzyka łaskawe. W 2018 roku Gienek Loska dostał wylewu. Był to cios dla jego rodziny i fanów, którzy w każdym momencie trzymali za niego kciuki. Zorganizowano nawet zbiórkę pieniędzy, która miała ułatwić leczenie, bowiem artysta zachorował nie w Polsce, lecz na Białorusi.

Gienek Loska walczył o życie i zdrowie przez dwa lata. Niestety przegrał tę walkę. Zmarł w wieku 45 lat. Jego odejście to ogromna strata dla świata muzyki, ale przede wszystkim dla jego bliskich i przyjaciół, których tak ciekawy człowiek miał wielu. W ostatnich chwilach nie było przy nim niestety jego ukochanej. Partnerka zmarłego muzyka opowiedziała o tym, dlaczego tak się stało.

Jan Holoubek zatrwożony sprawą Komendy. Oczekuje reakcji od państwa polskiego

Partnerka muzyka, Agnieszka Stawicka, nikogo nie obwinia o to, co się stało: "Pomoc lekarska przyszła zbyt późno, ale też sam uraz był tak rozległy, że w zasadzie nie dało się odbarczyć głowy w 100%. Giena bardzo dzielnie walczył, natomiast musimy pamiętać, że właściwie od 1999 roku on zmagał się z bardzo poważną chorobą neurologiczną, która postępowała" - powiedziała w rozmowie z "Dzień Dobry TVN".

dtoz00x

Mimo braku kontaktu werbalnego, Agnieszka Stawicka znalazła sposób na to, by porozumieć się z ukochanym. "Właściwie do samego końca porozumiewał się oczami, bo mógł już tylko oczami" - przyznała. Wyznała, że chcąc do niego dotrzeć za każdym razem mówiła do telefonu przez ponad pół godziny po prostu opowiadając o tym, co dzieje się wokół.

Agnieszka Stawicka, w czasie choroby ukochanego, była w Białorusi około 10 razy, by razem z jego matką opiekować się muzykiem: "Trzeba było tak robić, ponieważ Giena wymagał 24-godzinnej opieki i pełnej pielęgnacji, a to jest ponad siły jednego człowieka" - powiedziała. W tych ostatnich chwilach Gienek Loska nie mógł jednak liczyć na fizyczne towarzystwo partnerki.

Agnieszka Stawicka musiała zaprzestać wyjazdów z uwagi na obecną sytuację panującą na świecie: "W momencie, kiedy pojawił się koronawirus niestety nie mogłam" - wyznała z żalem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dtoz00x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtoz00x