Trwa ładowanie...

Gwiazdy zaszczepione bez kolejki chcą pomagać przy szczepieniach jako wolontariusze

Część z zaszczepionych gwiazd bez kolejki zadeklarowała się, że pomogą przy szczepieniach jako wolontariusze. Olgierd Łukaszewicz stwierdził, że taka pomoc ma sens teraz jedynie przed kamerami.

Olgierd Łukaszewicz zostanie wolontariuszem przy szczepieniach, ale tylko przed kameramiOlgierd Łukaszewicz zostanie wolontariuszem przy szczepieniach, ale tylko przed kameramiŹródło: East News
d2ehos6
d2ehos6

18 osób związanych z branżą kulturową zaszczepiło się bez kolejki w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Zachowanie grupy zostało krytycznie ocenione przez opinię publiczną. Mimo to gwiazdy próbują wyjść z sytuacji z twarzą i deklarują się, że chętnie pomogą przy szczepieniach jako wolontariusze.

Taką wolę wyraził m.in. Wiktor Zborowski. - Trzeba to zrobić. Uważam, że to dobry pomysł. W razie czego wyrażę zgodę - stwierdził aktor.

Wśród gwiazd, które mogą wziąć udział w wolontariacie, może być Radosław Pazura. - Nie ma żadnego problemu, żeby mój mąż pracował i pomagał chorym. Myślę, że pan minister nie musi go do tego przymuszać, bo on brał udział w wielu akcjach charytatywnych i pracuje na stałe z bezdomnymi - powiedziała Plejadzie jego żona, Dorota Chotecka.

ZOBACZ TEŻ: Afera szczepionkowa – złota "18-tka"

Za wolontariatem jest też Olgierd Łukaszewicz. Aktor jednak wolałby, żeby jego działanie zostało pokazane przed kamerami, ponieważ napiętnowano go wśród milionów Polaków.

d2ehos6

- A jeżeli ja to zrobię, to potem zmanipulują to, zestawią z trumnami i płaczącymi osobami i powiedzą: "Co, nie jest panu wstyd?" To, co miało sens, padło już, żeby wyjaśnić - mówił "Faktowi".

W gronie chętnych znalazła się również Emilia Krakowska, która podkreśla, że od lat działa dla dobra społeczeństwa i służy ludziom. - Chciałam poinformować, że społeczną pracą i wolontariatem zajmuję się od dawna i dlatego odważyłam się skorzystać z pomocy i zaszczepiłam się. Mam wielu znajomych rówieśników i osób starszych, którzy nie są już tak sprawni jak ja i ja służę tym ludziom. I ktoś im musi pomóc. Ja też się boję, ale do nich jeżdżę - przyznała tabloidowi.

- Brakuje informacji o szczepieniach dla seniorów. One powinny być wywieszone na klatkach schodowych, tak jak informacje o lokalach wyborczych. Przecież nie każdy obsługuje internet i nie wie gdzie i kiedy zostanie zaszczepiony – zauważa aktorka.

Minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał, że osoby szczepione poza kolejką nie będą w żaden sposób karane. - Te osoby muszą mieć zapewnioną możliwość otrzymania drugiej dawki tak, żeby tego efektu szczepienia nie zmarnować – podkreślił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2ehos6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ehos6