Trwa ładowanie...

Halina Kunicka przeżywa kwarantannę. Jest samotna

Obowiązkowa "kwarantanna społeczeństwa" odbija się na seniorach, którzy nie mogą praktycznie wychodzić z domu, nie są odwiedzani, a ci żyjący w pojedynkę, są samotni bardziej niż przed pandemią. W takiej trudnej sytuacji znalazła się Halina Kunicka.

Halina Kunicka przeżywa kwarantannę. Jest samotnaŹródło: East News
d3yxa6l

Rząd wprowadza kolejne restrykcje. Wszystko po to, by Polacy zdali sobie sprawę z tego, jak poważna jest sytuacja. Od wielu dni mówi się o tym, by nie narażać starszych osób, które możemy zarazić koronawirusem, nawet jeśli nie dostrzegamy u siebie żadnych objawów. To sprawia, że wielu seniorów, którzy szli przez życie samotni do tej pory, mają jeszcze trudniej. Skomentowała to Halina Kunicka.

Zobacz: Jak gwiazdy spędzają kwarantannę?

Halina Kunicka to polska piosenkarka. Ma 82 lata i szczególnie musi teraz uważać na swoje zdrowie. Kunicka w 1968 roku wyszła za mąż za Lucjana Kydryńskiego. Dziennikarz i prezenter zmarł w 2006 r. Ich synem jest Marcin Kydryński, a synową Anna Maria Jopek. Kunicka cieszy się z wnuków, ale nie może ich widywać w świetle trwającej pandemii.

d3yxa6l

- W sytuacji kwarantanny, zagrożenia samotność jest dodatkowym bólem. Doskwiera mi świadomość, że nie mam na co dzień, w domu, kogoś bliskiego, z kim można porozmawiać, podzielić się swoim przerażeniem, lękiem, niepewnością. To jest niezwykle trudne - powiedziała tygodnikowi "Dobry Tydzień".

82-letnią gwiazdą opiekuje się jej syn, Marcin Kydryński. Unikają jednak bliskiego kontaktu, ze względu na niebezpieczeństwo zarażenia się koronawirusem. Z wnukami artystka ma kontakt tylko przed komunikatory internetowe.

W rozmowie z "Dobrym Tygodniem" przyznała też, że są dobre strony kwarantanny. Ma kontakt z osobami, z którymi wcześniej nie rozmawiała zbyt wiele.

d3yxa6l

- Paradoksalnie, choć nie możemy się spotykać, jesteśmy dzisiaj bliżej siebie - mówi artystka.

Przypominamy, że trwa bardzo ważna akcja pomocy dla seniorów. Pisała o niej Anna Lewandowska w poruszającym wpisie. Pomóc może absolutnie każdy. Na stronie zrzutka.pl możecie znaleźć dokładny opis akcji i informacje, jak wesprzeć wolontariuszy, którzy dostarczają starszym osobom posiłki i niezbędne do życia produkty. Zebrano już ponad 120 tys. zł. na posiłki dla seniorów, a suma cały czas rośnie.

d3yxa6l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yxa6l