Trwa ładowanie...
d2fmf6m

Halina Kunicka przeżywa kwarantannę. Jest samotna

Obowiązkowa "kwarantanna społeczeństwa" odbija się na seniorach, którzy nie mogą praktycznie wychodzić z domu, nie są odwiedzani, a ci żyjący w pojedynkę, są samotni bardziej niż przed pandemią. W takiej trudnej sytuacji znalazła się Halina Kunicka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Halina Kunicka przeżywa kwarantannę
Halina Kunicka przeżywa kwarantannę (East News)
d2fmf6m

Rząd wprowadza kolejne restrykcje. Wszystko po to, by Polacy zdali sobie sprawę z tego, jak poważna jest sytuacja. Od wielu dni mówi się o tym, by nie narażać starszych osób, które możemy zarazić koronawirusem, nawet jeśli nie dostrzegamy u siebie żadnych objawów. To sprawia, że wielu seniorów, którzy szli przez życie samotni do tej pory, mają jeszcze trudniej. Skomentowała to Halina Kunicka.

Zobacz: Jak gwiazdy spędzają kwarantannę?

Halina Kunicka to polska piosenkarka. Ma 82 lata i szczególnie musi teraz uważać na swoje zdrowie. Kunicka w 1968 roku wyszła za mąż za Lucjana Kydryńskiego. Dziennikarz i prezenter zmarł w 2006 r. Ich synem jest Marcin Kydryński, a synową Anna Maria Jopek. Kunicka cieszy się z wnuków, ale nie może ich widywać w świetle trwającej pandemii.

d2fmf6m

Pojawiły się ostatnio plotki, że artystka nie jest już sama i że odnalazła miłość. Jednak jej ostatni komentarz może temu przeczyć.

- W sytuacji kwarantanny, zagrożenia samotność jest dodatkowym bólem. Doskwiera mi świadomość, że nie mam na co dzień, w domu, kogoś bliskiego, z kim można porozmawiać, podzielić się swoim przerażeniem, lękiem, niepewnością. To jest niezwykle trudne - powiedziała tygodnikowi "Dobry Tydzień".

82-letnią gwiazdą opiekuje się jej syn, Marcin Kydryński. Unikają jednak bliskiego kontaktu, ze względu na niebezpieczeństwo zarażenia się koronawirusem. Z wnukami artystka ma kontakt tylko przed komunikatory internetowe.

W rozmowie z "Dobrym Tygodniem" przyznała też, że są dobre strony kwarantanny. Ma kontakt z osobami, z którymi wcześniej nie rozmawiała zbyt wiele.

d2fmf6m

- Paradoksalnie, choć nie możemy się spotykać, jesteśmy dzisiaj bliżej siebie - mówi artystka.

Przypominamy, że trwa bardzo ważna akcja pomocy dla seniorów. Pisała o niej Anna Lewandowska w poruszającym wpisie. Pomóc może absolutnie każdy. Na stronie zrzutka.pl możecie znaleźć dokładny opis akcji i informacje, jak wesprzeć wolontariuszy, którzy dostarczają starszym osobom posiłki i niezbędne do życia produkty. Zebrano już ponad 120 tys. zł. na posiłki dla seniorów, a suma cały czas rośnie.

d2fmf6m

Podziel się opinią

Share

d2fmf6m

d2fmf6m