Trwa ładowanie...

Harry i Meghan zakładają fundację. "Chcemy zrobić coś, co ma znaczenie"

Królowa Elżbieta nie pozwoliła Harry'emu i Meghan posługiwać się prestiżowym szyldem "Sussex Royal", dlatego muszą wypracować własną markę. Przez koronawirusa rozpoczęcie działalności charytatywnej będzie opóźnione, ale mają już nazwę dla swojej organizacji.

Harry i Meghan zakładają fundację. "Chcemy zrobić coś, co ma znaczenie"Źródło: Getty Images
d866jw1
d866jw1

Nie jest tajemnicą, że Harry i Meghan chcieli opierać swoją przyszłość po odejściu z rodziny królewskiej na marce "Sussex Royal". Mówi się, że planowali pod tą marką tworzyć ubrania, wydawać książki i materiały edukacyjne. W lutym pojawiły się doniesienia, że Harry i Meghan chcą kontynuować działalność charytatywną, współpracując z Uniwersytetem Stanford. Za wzór mieli sobie stawiać organizacje Baracka i Michelle Obamy czy Billa i Melindy Gates. Plotki się potwierdziły, choć Harry i Meghan nie chcieli jeszcze ogłaszać swoich planów.

Obejrzyj: Meghan Markle może wystąpić w reality show

O sprawie informował "The Telegraph", dowiadując się nieoficjalnie, że Harry i Meghan złożyli w Stanach Zjednoczonych dokumenty związane z rozpoczęciem działalności charytatywnej. W odpowiedzi na publikację książęca para potwierdziła swoje plany i zdradziła nazwę – Archewell.

Skojarzenie z imieniem ich syna Archiego jest oczywiste, jednak główną inspiracją dla nazwy było greckie słowo "arche". W starożytnej filozofii wiązano je z praprzyczyną, zasadą działania, np. dla Talesa z Miletu arche to woda, a dla Pitagorasa liczby.

d866jw1

- Archewell to nazwa łącząca starożytne słowo oznaczające siłę i działanie, oraz takie, które wywołuje głębokie zasoby, z których każdy musi czerpać – tłumaczyli Harry i Meghan.

Getty Images
Źródło: Getty Images

Rodzice Archiego wyznali, że pomysł na działalność pod taką nazwą zrodził się jeszcze przed narodzinami syna.

- Połączyliśmy się z tą koncepcją organizacji charytatywnej, którą mieliśmy nadzieję zbudować pewnego dnia, i stało się inspiracją dla imienia naszego syna. By zrobić coś, co ma znaczenie, coś, co się liczy.

d866jw1

Harry i Meghan planują wykorzystać swoją pozycję do działalności charytatywnej i promowania wolontariatu. Na ich stronie internetowej mają się pojawiać materiały treningowe i edukacyjne w formie filmów, podcastów i książek.

Startu swojej działalności nie łączą z konkretną datą, gdyż teraz pozostają w izolacji na terenie USA. W obawie o zarażenie koronawirusem nie wychodzą z domu – Meghan nie spotkała się nawet z matką mieszkającą w Los Angeles.

d866jw1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d866jw1