Trwa ładowanie...
d3njxah

Była asystentka Weinsteina przerywa milczenie. Podpisała umowę ze strachu

Rowena Chiu opowiedziała, że Harvey Weinstein próbował ją zgwałcić, gdy była jego asystentką. Zawarła z nim umowę, bo bała się o najlbliższych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Harvey Weinstein został skazany na 23 lata więzienia
Harvey Weinstein został skazany na 23 lata więzienia (Getty Images)
d3njxah

Rowena Chiu była asystentką Harveya Weinsteina. W 1998 r., podczas wyjazdu służbowego, Weinstein usiłował ją zgwałcić. Gdy kobieta chciała go pozwać, prawnicy producenta zaproponowali jej ugodę, której warunki były bardzo restrykcyjne. Teraz Chiu postanowiła o tym opowiedzieć. W rozmowie z "Variety" przyznała, że jest ryzyko, że Weinstein pozwie ją za ten wywiad.

Zdaniem byłej asystentki Weinsteina umowy o zachowanie poufności w przypadku oskarżeń o gwałt powinny być zakazane. "Jeśli kogoś zgwałcisz, to jest to przestępstwo. Mówienie ofierze 'podpiszesz dokument, abyś nigdy nie mogła udać się na policję lub do prawnika, by omówić to, co się z tobą stało', jest po prostu złe" – powiedziała Chiu.

Zobacz także: Margot Robbie o roli w filmie "Gorący temat"

Dlaczego zatem zdecydowała się na podpisanie ugody? "Czułam, że byłam zmuszona do podpisania jej ze względu na bezpieczeństwo moich przyjaciół i rodziny". Zdaniem Chiu prawnicy Weinsteina próbowali ją zastraszyć.

d3njxah

Rzecznik Weinsteina powiedział: "Harvey zawsze szanował panią Chiu i traktował ją jak bliską i zaufaną przyjaciółkę. Ma dla niej tylko sympatię i jest mu przykro, że ma o nim takie wspomnienia. Zawsze życzy jej szczęścia i radości".

Przypomnijmy, że sąd w Nowym Jorku uznał Harveya Weinsteina za winnego dwóch stawianych mu zarzutów - gwałt trzeciego stopnia i napaść seksualną pierwszego stopnia. 68-latek został uniewinniony z najpoważniejszego zarzutu, czyli "drapieżnej napaści na tle seksualnym" w stosunku do aktorki Annabelli Sciorry, za które groziła mu kara dożywocia. 11 marca skazano go na 23 lata pozbawienia wolności.

d3njxah

Podziel się opinią

Share

d3njxah

d3njxah