Trwa ładowanie...

#Hot16Challenge2: Zeus opowiada o nominacji dla Andrzeja Dudy

Andrzej Duda odpowiedział wczoraj swoją nawijką na nominację do udziału w #Hot16Challenge. Rapujący prezydent RP w mig stał się hitem sieci. Raper Zeus wytłumaczył, dlaczego wytypował głowę państwa do napisania swoich 16 wersów.

#Hot16Challenge2: Zeus opowiada o nominacji dla Andrzeja DudyŹródło: YouTube
d2wl3h2

Andrzej Duda za sprawą nominacji rapera Zeusa odśpiewał wczoraj swoje 16 zwrotek w ramach popularnego już #hot16challenge2. Ku zmartwieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy, środowisko hip-hopowe raczej nie widzi go w swoich szeregach. Został on skrytykowany m.in. przez Ryszarda Peję, który w mocnych słowach dał wyraz swojego niezadowolenia nie tylko względem prezydenta, ale także rapera Zeusa, który go nominował.

W ŁÓŻKU Z OSKAREM: Marysia Starosta: Sokół zrobił ze mnie kobietę

Wideo po niedługiej chwili zaczęło żyć swoim życiem w sieci, stając się memem. Przypomnijmy je:

Zeus musiał zabrać głos w sprawie. W końcu to na jego prośbę mogliśmy zobaczyć rapującego Andrzeja Dudę. Raper tłumaczy swoją nominację w wideo zamieszczonym na swoim kanale na YouTubie.

d2wl3h2

"Na początku nie spodziewałem się odpowiedzi prezydenta. Zwrotka, którą nagrałem, była szczerym wyrazem tego, o czym myślę od pewnego czasu dość intensywnie. I wiem że trapi to też wielu naszych rodaków. Odnoszę niestety wrażenie, że takie niepokoje nie interesują rządzących naszym krajem. Nie jestem specjalistą, jeżeli chodzi o kwestie politycznie i nie współpracuje z żadną partią" - powiedział Kamil Rutkowski (pseud. Zeus).

Przypomnijmy #Hot16Challenge w wykonaniu Zeusa:

"Można by powiedzieć, że jestem przysłowiowym Kowalskim, który widzi, z jakimi problemami styka się on sam, jego rodzina i znajomi. I tylko temu dałem wyraz w moim nagraniu" - dodał.

Artysta wyjaśnił, dlaczego zdecydował się nominować do zabawy Andrzeja Dudę.

"Nominowałem kilka osób, w tym takie, których wzięcie udziału w challenge'u wydawało mi się mało prawdopodobne. dlaczego mało prawdopodobne? Mam wrażenie, że opinie, takie jak zawarte w mojej zwrotce, nie interesują rządzących. Niestety, mimo iż prezydent opublikował swoje nagranie, to nadal tak uważam" - powiedział Zeus.

d2wl3h2

"Celem drugiej edycji tej akcji jest zbieranie pieniędzy dla medyków. Tłumacząc w najprostszy sposób, zbieramy pieniądze, bo rząd nie jest w stanie zapewnić tym ciężko pracującym ludziom ochrony. A co więcej, z tego co wiem, odbiera się im możliwość wypowiedzenia w tej sprawie. Gdyby rządzący potrafili poradzić sobie z tą sprawą, nie byłoby potrzeby robienia takiej zbiórki" - dodał.

Raper nie wierzy w szczere intencje Andrzeja Dudy.

"Myślę więc, że nagranie przez prezydent było ruchem PR-owym. Mógłbym powiedzieć, że żałuję nominacji, bo została tak wykorzystana. Ale z drugiej strony nie żałuje słów wypowiedzianych w moim nagraniu. Może dotrze to do większej liczby osób i da im do myślenia" - możemy usłyszeć na nagraniu.

Co to jest #Hot16Challenge2?

Polscy raperzy wspierają lekarzy w walce z COVID-19, publikując na YouTube wideo, tym samym zachęcając fanów do dorzucania się do zbiórki na rzecz służby zdrowia.

d2wl3h2

Zadaniem osób biorących udział w akcji jest nagranie "gorącej 16", czyli 16-wersowej zwrotki i nominowanie kolejnych artystów do uczestniczenia w wyzwaniu #Hot16Challenge.

Dodajmy, że to druga odsłona internetowego wyzwania. Pierwsze filmiki pochodzą z 2014 r., kiedy Tede odmówił oblania się wodą z lodem w ramach #IceBucketChallenge. Wtedy Solar z duetu Solar/Białas nagrał 16 wersów rapu i dał wymienionym przez siebie raperom 72 godziny na odpowiedź.

d2wl3h2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wl3h2