Trwa ładowanie...

#Hot16Challenge2 podbija internet. O co w tym chodzi? Kto może wziąć udział?

#Hot16Challenge2 to inicjatywa wywodząca się ze środowiska raperów. Tym razem wychodzi jednak ona poza hiphop i nominowani do wzięcia udziału są gwiazdy popkultury. Cel akcji jest bardzo szczytny. Przedstawiamy szczegóły wyzwania.

#Hot16Challenge2 podbija internet. O co w tym chodzi? Kto może wziąć udział?Źródło: YouTube.com
d3n4gy4
d3n4gy4

Hot16Challenge2 to druga edycja kultowego już w polskim rapie Hot 16 Challenge z lata 2014 r. Wówczas pomysł padł ze strony rapera Solara, który chciał zorganizować zwykłą internetową zabawę dla artystów na fali Ice Bucket Challenge. W tym roku akcja ma jednak konkretny cel.

Hot 16 Challenge o wyzwanie polegające na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny. Tematyka tekstów dowolna. Druga edycja to dodatkowo zbiórka pieniędzy na wsparcie dla polskiej służby zdrowia, która walczy z pandemią koronawirusa. Na stronie siepomaga.pl trwa zbiórka charytatywna "Beef z koronawirusem #hot16challenge". Kwota, w jaką mierzą autorzy zbiórki, to milion złotych.

W zabawie wzięło udział już kilku najpopularniejszych polskich raperów, m.in. Taco Hemingway, Białas, Kękę, Bedoes i Mata. Ich nagrania zbierają kilkaset tysięcy, a nawet miliony wyświetleń na portalu YouTube. Każdy z uczestników wyzwania wpłaca też pieniądze na zbiórkę.

W tym roku akcja poszła o jeszcze jeden krok dalej. Do #hot16challenge2 został zaproszony youtuber Klocuch, który nagrał zwrotkę i nominował m.in. Norbiego i Rafała Brzozowskiego. Pierwszy z nich odpowiedział już na nominację i zaprosił do zabawy ludzi spoza środowiska hiphopowego - Tomasza Karolaka, Kubę Wojewódzkiego i Paulinę Przybysz.

Suma zebranych pieniędzy około południa w poniedziałek wynosiła ponad 320 tys. złotych. Całość na pewno jeszcze się rozkręci, a akcja zapisze się w historii polskiego rapu.

d3n4gy4

Poniżej kilka nagrań artystów biorących udział w #hot16challenge2.

d3n4gy4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3n4gy4