Trwa ładowanie...

Pisze o Niedźwieckim. "To coś bardzo okrutnego"

Medialne echo po cenzurze utworu Kazika przez radiową Trójkę nie cichnie. Igor Herbut z niesmakiem wypowiedział się o działaniach stacji. Jego wpis daje do myślenia.

Pisze o Niedźwieckim. "To coś bardzo okrutnego"Źródło: ONS.pl
dq74v6l
dq74v6l

Pod koniec zeszłego tygodnia wytwórnia S.P. Records opublikowała na YouTubie nowy kawałek Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój", w którym wokalista Kultu krytykuje Jarosława Kaczyńskiego za jego wizytę na cmentarzu 10 kwietnia tego roku

Utwór Kazika bijący w Kaczyńskiego wygrał ostatnie notowanie Listy Przebojów Programu 3. Informacja o tym zniknęła szybko ze strony Polskiego Radia. Pojawiła się teoria o celowym działaniu stacji.

Od tamtej chwili artyści nie szczędzą słów goryczy, bojkotując działania stacji. Swoje rozczarowanie radiową Trójką wyrazili już m.in. Dawid Podsiadło czy Organek. Najgłośniejszym wyrazem sprzeciwu była jednak decyzja Marka Niedźwieckiego, który w sobotę odszedł z radia. Z Trójką związany był od 1982 r.

W ŁÓŻKU Z OSKAREM: Beata Tadla nie miała łatwo. Jej zawodowe historie zapierają dech w piersi

Teraz o swoich odczuciach napisał Igor Herbut. W obszernym wpisie piosenkarz nie kryje żalu, że Trójka nigdy nie chciała grać jego muzyki.

dq74v6l

Po kilku latach brylowania na scenie muzycznej piosenkarz liczył, że jego świeżo wydany album "Chrust", w przeciwieństwie do poprzednich dokonań muzycznych, zostanie zauważony przez stację. Nic bardziej mylnego.

"Chciałbym umieć powiedzieć, ze teraz to już mi obojętnie, czy ta płyta będzie płytą tygodnia czy nie. Chciałbym być tak uwielbiany jak Dawid Podsiadlo, że moja płyta sprzeda się tak wspaniale jak jego... Ale moja wymaga większego wsparcia... Większego zaufania... Wymaga - jak ukryta restauracja - kogoś, kto cię w nią wprowadzi. Tym kimś miała być Trójka.... No ale mamy 2020 r. wiec nie będzie niczego" - czytamy w obszernym oświadczeniu.

"Czuje się nie za dobrze. Pan Marek poza Trójką, nawet jeśli ta Trójka była już inna, to coś bardzo okrutnego. Nie umiem opisać tego uczucia w inny sposób, niż to, że jest ono okrutne" - dodał.

Igor Herbut zauważa, że artyści nie stoją za sobą murem.

dq74v6l

"Jesteśmy środowiskiem bardzo podzielonym. Łączy nas to, ze jesteśmy przerażeni. Nie wiemy, kiedy będziemy mogli znowu zacząć zarabiać wykonując swój zawód, któremu oddaliśmy życie. Potrafimy się łączyć na chwile. Dziś w obronie wolności słowa".

Na końcu oświadczenia gwiazdor zabrał głos w sprawie "afer Kazika", o której huczą media.

"Poza wrzuceniem na wall Kazika, spróbujmy zrozumieć to, czego nie rozumieliśmy. Że musimy się wspierać zawsze. Że sztuka to nie jest gra o sumie zerowej i lista przebojów, w którym jeśli ktoś jest na miejscu pierwszym, to ktoś inny nie jest. Jesteśmy ważni. Nie każdy w naszym kraju to rozumie. Ale musimy to chociaż rozumieć my sami. Jesteśmy ważni jako grupa. Mój ból nie jest ważniejszy niż twój" - zakończył Herbut.

Dyrektor i Redaktor Naczelny Programu 3 po rozpętaniu się afery w sieci wydał oficjalne oświadczenie ws. nowej piosenki Kazika.

dq74v6l

Mówi w nim o "łamaniu regulaminu", sugerując manipulację osób trzecich i fałszerstwo przy liczeniu głosów. W oświadczeniu poinformował też, że redakcja podjęła decyzję unieważnieniu głosowania.

Takie zapewnienia nie przekonują jednak gwiazd. Wróży się, że to początek końca dla stacji.

dq74v6l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dq74v6l