Trwa ładowanie...
d1b0rpa

Jerzy Owsiak komentuje rozpad Trójki. Mocny wpis

Jerzy Owsiak długo milczał w sprawie Trójki. W końcu postanowił wypowiedzieć się na temat zmian, które zachodzą w radiu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jerzy Owsiak komentuje zmiany w Trójce
Jerzy Owsiak komentuje zmiany w Trójce (Forum, Fot: Grzegorz Łyko)
d1b0rpa

Od kilku tygodni głośno jest o radiowej Trójce, w której zachodzą potężne zmiany. Wszystko zaczęło się, kiedy stacja ocenzurowała notowanie listy przebojów. Dyrektor poprosił o usunięcie piosenki Kazika "Mój ból jest większy niż twój". Artysta nawiązuje w tekście do Jarosława Kaczyńskiego i jego wizyty na cmentarzu w czasie izolacji. Choć piosenka zdobyła najwięcej głosów od słuchaczy, notowanie anulowano.

Marek Niedźwiecki, który został posądzony o sfałszowanie notowania, postanowił rozstać się z rozgłośnią. W geście solidarności zrobiło to kilku innych dziennikarzy. Od tej pory w Trójce zaszły wielkie zmiany.

Przeczytaj: Nowy dyrektor Trójki przeprosił Marka Niedźwieckiego. "Stawiamy namiot na gruzach"

d1b0rpa

Jerzy Owsiak postanowił skomentować to, co od kilku tygodni dzieje się w radiu.

- Moim zdaniem rozgromienie radiowej Trójki – bezprecedensowe, bez poszanowania żadnych standardów, przeogromna i przytłaczająca samowolka, to jak stan wojenny dla polskiej kultury. Grupa generałów w 1981 roku zaanektowała także polską kulturę w jej wszystkich wymiarach, trzymając twardą ręką wszystkie, dosłownie wszystkie wydarzenia kulturalne, a co za tym idzie: prasę, radio, telewizję, teatry, wystawy, nie popuszczając nawet na chwilę. I te jałowe czasy trwały niemal całą dekadą - zaczął swój post Owsiak.

ZOBACZ: Strzyczkowski o zmianach w Trójce:"Odeszli niemalże wszyscy"

Muzycy tacy jak Organek, czy Dawid Podsiadło w mediach społecznościowych wyrazili niezadowolenie wobec tego, co dzieje się z Trójką. Owsiak też w swoim wpisie grzmi i nie może uwierzyć, że kultowa stacja rozpadła się na oczach słuchaczy.

d1b0rpa

- Dzisiaj standardy, dla mnie nie do przyjęcia, narzucono publicznej telewizji, publicznemu radiu, muzeom, teatrom. Stwarza się kuriozalne specustawy, które wprowadzają tylko chaos i bałagan. I to boli, że przychodzi to tak łatwo, że w takiej ciszy instytucji, które właśnie teraz powinny najbardziej podnosić głos w tej sprawie. Myślę o całej społeczności akademickiej, myślę tu o ludziach kultury, myślę tu o nas wszystkich Polakach.

Cały wpis Jerzego Owsiaka poniżej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1b0rpa

Podziel się opinią

Share
d1b0rpa
d1b0rpa