Trwa ładowanie...

Jerzy Stuhr liczy na szybki powrót do pracy. "Najwięcej filmów zrobiłem po chorobach"

Aktor niedawno przeszedł udar mózgu. To nie pierwsze jego poważne załamanie zdrowia, ale Jerzy Stuhr jest dobrej myśli.

Jerzy Stuhr opowiedział o udarze.Jerzy Stuhr opowiedział o udarze.Źródło: ONS
dhaxokm
dhaxokm

W lipcu aktor trafił do szpitala w ciężkim stanie. Doznał udaru mózgu. Jednak po raz kolejny udało mu się wyjść zwycięsko z walki o życie.

Jerzy Stuhr był gościem programu "Uwaga" stacji TVN. Opowiedział o ostatnich doświadczeniach i swoim obecnym stanie zdrowia.

- Inne choroby tlą się w człowieku, a sercowe to gruch i leżysz. Nagle. Udar też nagle. To jest takie dziwne, że intelektualnie opanowuje się sytuację, ale gdzieś się oddala. To nie jest zemdlenie, tylko widać świat w zupełnie innej magmie. Przez dłuższy czas miałem kontakt, ale zacząłem mieć kłopot z mową - powiedział.

Barbara Stuhr szczerze opowiedziała o chorobie męża

Dla aktora szczególnie trudne były pierwsze chwile po zdiagnozowaniu udaru. Na szczęście jego bliscy szybko zareagowali na pogorszenie stanu Jerzego Stuhra i wezwali pogotowie.

dhaxokm

- Pierwszy dzień był przykry, kiedy nie mogłem sklecić zdania. Całe życie się posługiwałem się językiem i nagle nic. Wiedziałem, co chce powiedzieć, ale nie mogłem tego zrobić. To samo z przeczytaniem na głos - wspomina.

Mimo że 73-letni aktor wciąż ma problemy z koncentracją nad wymową, już myśli o powrocie na scenę. Po każdym załamaniu zdrowia praca pomagała mu w odzyskaniu pełni sił.

- Pamiętam, że właściwie po wszystkich chorobach, które mnie dopadały w życiu, zawsze potem miałem dużą erupcję twórczą. Rzucałem się do pracy, do odważnych projektów. Najwięcej filmów zrobiłem po chorobach - wyznał.

Jednak jego bliscy liczą na to, że Jerzy Stuhr zwolni tempo. Choć jego entuzjazm zapewne nie pozwoli mu oddać się spokojnemu życiu emeryta.

dhaxokm

- Tata jeszcze pół roku temu pracował nie mniej niż ja, a czasami więcej, a ja pracuję bardzo dużo. Czasem jest to szaleńczy pęd, a on mnie w tym nawet zostawiał w tyle. Ale myślę, że te czasy to chyba już nie wrócą. Będzie musiał trochę bardziej się szanować i trochę pocieszyć się rolą emeryta i dziadka - dodał Maciej Stuhr.

Trzymamy kciuki za powrót do zdrowia Jerzego Stuhra i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz zobaczymy go na wielkim ekranie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dhaxokm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
dhaxokm