Trwa ładowanie...
d2u33ob

Nowe informacje ws. stanu zdrowia Jerzego Stuhra. "Powoli wraca do siebie"

Jerzy Stuhr trafił do szpitala w Krakowie z podejrzeniem udaru mózgu. Choć wyglądało to groźnie, cała sytuacja jest już pod kontrolą, a aktor powoli wraca do zdrowia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Jerzy Stuhr trafił do szpitala
Jerzy Stuhr trafił do szpitala (ONS.pl)
d2u33ob

Jerzy Stuhr w nocy z niedzieli na poniedziałek trafił do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie z podejrzeniem udaru mózgu. Został tam przewieziony z Nowego Targu, gdzie odpoczywał przez ostatnie miesiące. Aktor, jak potwierdziła jego żona Barbara, był w ciężkim stanie. Wcześniej informację o tym, że aktor trafił do szpitala, potwierdził w rozmowie z Wirtualną Polską jego przyjaciel Jerzy Radziwiłłowicz.

Jak donosi teraz Przemysław Taranek, reporter Radia Zet, stan zdrowia Jerzego Stuhra uległ poprawie. Jak przekazał jego syn, aktor "powoli wraca do siebie".

Jerzy Stuhr jest aktorem z ogromnym dorobkiem. W 1972 r. zadebiutował na dużym ekranie w filmie "Na wylot" Grzegorza Królikiewicza. Przez lata był związany z kinem Krzysztofa Kieślowskiego, u którego zagrał m.in. w "Spokoju", "Amatorze", "Przypadku". Od lat 90. zajmuje się również reżyserią. Jest autorem m.in. "Historii miłosnych", "Tygodnia z życia mężczyzny” czy "Dużego zwierza".

d2u33ob

Oprócz tego aktor może poszczycić się wybitnymi kreacjami teatralnymi. Zasłynął rolą Hamleta w 1981 r., w "Zbrodni i karze" (1984) Andrzeja Wajdy, w "Życiorysie" Kieślowskiego (1977) oraz "Rewizorze" (1980) Jerzego Jarockiego.

W latach 1990-1996 oraz 2002-2008 był rektorem PWST w Krakowie. Jest ojcem aktora Macieja Stuhra oraz malarki Marianny Stuhr.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2u33ob

Podziel się opinią

Share
d2u33ob
d2u33ob