Trwa ładowanie...

Jerzy Stuhr trafił do szpitala. Przyjaciel aktora potwierdza złe wieści

Stan zdrowia aktora uległ znacznemu pogorszeniu. Obecnie przebywa w szpitalu.

Jerzy Stuhr trafił do szpitala. Przyjaciel aktora potwierdza złe wieściŹródło: East News
dcuqgnv
dcuqgnv

Jerzy Stuhr ostatnie miesiące spędził w swoim domku na wsi. Aktor w czasie pandemii przygotowywał się do powrotu na deski teatru. Niestety prawdopodobnie nie nastąpi to w najbliższym czasie.

Odtwórca roli Filipa Mosza w filmie "Amator" Krzysztofa Kieślowskiego trafił do szpitala. Informację potwierdził w rozmowie z WP jego przyjaciel i aktor Jerzy Radziwiłowicz.

- Przed chwilą do mnie dotarła informacja, ze Jerzy Stuhr trafił do szpitala, ale nic więcej nie wiem - powiedział.

"Gazeta Wyborcza" dowiedziała się, że aktor z podejrzeniem udaru mózgu trafił do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wcześniej spędzał weekend z żoną w Nowym Targu.

dcuqgnv

Aktor przed laty przeszedł zawał serca. W 2011 r. zmagał się z nowotworem krtani. Gdy udało mu się przezwyciężyć raka, zaangażował się w pomoc innym pacjentom onkologicznym.

Jerzy Stuhr jest aktorem z ogromnym dorobkiem. W 1972 r. zadebiutował na dużym ekranie w filmie "Na wylot" Grzegorza Królikiewicza. Przez lata był związany z kinem Krzysztofa Kieślowskiego, u którego zagrał m.in. w "Spokoju", "Amatorze", "Przypadku". Od lat 90. zajmuje się również reżyserią. Jest autorem m.in. "Historii miłosnych", "Tygodnia z życia mężczyzny” czy "Dużego zwierza".

Oprócz tego aktor może poszczycić się wybitnymi kreacjami teatralnymi. Zasłynął rolą Hamleta w 1981 r., w "Zbrodni i karze" (1984) Andrzeja Wajdy, w "Życiorysie" Kieślowskiego (1977) oraz "Rewizorze" (1980) Jerzego Jarockiego.

W latach 1990–1996 oraz 2002–2008 był rektorem PWST w Krakowie. Jest ojcem aktora Macieja Stuhra oraz malarki Marianny Stuhr.

dcuqgnv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
dcuqgnv