Trwa ładowanie...

Kałamaga dosadnie o Strajku Kobiet. "Lempart odbierzecie proszę już krzykaczkę"

Mariusz Kałamaga zdecydował się napisać na swoim instagramowym profilu, co sądzi o Strajku Kobiet i głównej prowodyrce ruchu. Szczerze przyznał, że jego poparcie dla świetnej inicjatywy nie obejmuje Lempart. Stwierdził, że kobieta nie panuje nad emocjami.

Mariusz Kałamaga krytykuje Martę LempartMariusz Kałamaga krytykuje Martę LempartŹródło: AKPA
d1t6k7u
d1t6k7u

Strajk Kobiet jest na ustach Polaków od października, gdy TK stwierdził, że aborcja z przesłanek embriopatologicznych jest niezgodna z polską konstytucją. To wtedy kobiety (ale nie tylko) wyszły na ulice, by protestować. Robią to do tej pory, choć wyrok został już ogłoszony w Dzienniku Ustaw, więc stał się prawomocny. Przeciwko wyrokowi opowiada się wiele znanych osób, w tym Mariusz Kałamaga, który swoje przemyślenia przekazał na Instagramie. Fani artysty mogli być zaskoczeni niespodziewaną krytyką liderki Strajku Kobiet Marty Lempart.

"Dziś mało wesoło. Muszę i chcę, bo mnie to męczy. Strajk Kobiet - jestem i będę całym sobą z Wami, bo dziewczyny temat Waszego prawa do wyboru, do Waszego ciała i życia jest bezdyskusyjny. #nigdyniebedzieszszlasama

Jednakoż tej Pani Marcie Lempart odbierzecie, proszę, już 'krzykaczkę' i schowajcie głęboko razem z tą Panią" - stwierdził Kałamaga.

Szymon Hołownia o słowach Marty Lempart. "Nie mieści mi się w głowie"

I dodał:

d1t6k7u

"W pełni rozumiem Wasze/Nasze rozgoryczenie, oburzenie i rosnącą wściekłość, gdyż czuję dokładnie to samo, ale uważam, że przez hasła typu "hej hej hej aborcja jest ok", nagminne "wypier...lanie" wszystkich z wszystkąd oraz namawianie do wandalizmu powoduje, że jest Nas niestety coraz mniej i stajemy się powoli jak 'oni'.

To piękne pospolite ruszenie, jakie miało miejsce, było w myśl idei naszej WOLNOŚCI, OBRONY PRAW do decydowania o sobie, a w samej istocie idei OBRONY ŻYCIA!!!. Życia godnego dla kobiety i jej dziecka, bo tak naprawdę:

ABORCJA NIE JEST OK!!!

GODNE ŻYCIE JEST OK!!!

d1t6k7u

Ten cudowny zryw, jaki miał miejsce, wsparcie, zjednoczenie wielu pokoleń i środowisk. Te już kultowe i SYMBOLICZNE 8 gwiazdek, wymyślne, zabawne, ale i dosadne transparenty, taniec, "call on me"... To jest Nasz język, Nasz komunikat, a nie mowa nienawiści, która nieważne z czyich ust i z której strony wygłaszana, jest zwyczajnie ZŁA i nieakceptowalna. Nie możemy tego zaprzepaścić, musimy ludzi uświadamiać i do siebie przekonywać, a nie zniechęcać.

Aby tak się stało, na czele tego wszystkiego musi stanąć ktoś mądry, potrafiący panować nad emocjami. Ktoś inny od tych, z którymi 'walczymy'.

d1t6k7u

Mocno w to wierzę, że MĄDROŚĆ zwycięży.

I na koniec - bo to w ogóle nie zmienia moich poglądów ani tego, z czym się nie zgadzam - wcześniej wspomniane ***** *** które wcale nie zaprzeczają temu wszystkiemu, co powyżej napisałem, to jest METAFORA, a tak jak ktoś czyta bez zrozumienia, to nie przetłumaczysz.

Nie Bać!!!" - napisał Kałamaga.

Co wy na to? Zgadzacie się?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1t6k7u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t6k7u