Trwa ładowanie...
d32fm6n

Kinga Rusin ostrzega przed wchodzeniem do parków i lasów: "Mamy w Polsce straszną suszę"

Rząd przywrócił możliwość chodzenia po parkach i lasach. W związku z tym Kinga Rusin postanowiła ostrzec Polaków przed potencjalnymi pożarami w obszarach leśnych. Ze względu na brak opadów jest duże prawdopodobieństwo ich występowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kinga Rusin przestrzega przed falą pożarów
Kinga Rusin przestrzega przed falą pożarów (ONS.pl)
d32fm6n

Od 20 kwietnia ponownie można wchodzić do parków i lasów, ale z zachowaniem odpowiedniej odległości od innych osób. Kinga Rusin w apelu do swoich fanów przyznała, że "kontakt z przyrodą to zdrowie dla naszego ciała i ducha". Jednak uważa, że Polacy powinni być ostrożni, by nie trafić na palącą się trawę. Ze względu na suszę pożary w lasach mogą występować dość często.

"Ale wchodząc teraz do lasu, uważajmy, żeby nie zaprószyć w nim ognia! Mamy w Polsce straszną suszę. W niektórych rejonach, po bezśnieżnej zimie, na wiosnę nie spadła kropla deszczu. Wysychają nawet biebrzańskie mokradła, obniżył się znacznie poziom wody w rzekach i jeziorach, a także poziom wód gruntowych. Wilgotność leśnej ściółki jest dramatycznie niska" - czytamy w treści jej posta na Instagramie.

ZOBACZ TEŻ: Gwiazdy przekładają koncerty przez koronawirusa

Rusin przytoczyła kilka statystyk odnośnie liczby pożarów w tym roku. "Łącznie od początku roku straciliśmy ok. 240 ha lasów... Tak źle nie było od dawna. Biorąc pod uwagę zwiększane sukcesywnie od 5 lat kwoty na wycinkę drzew, w tym starodrzewia, Polska traci w zastraszającym tempie swoje zielone płuca, my miejsca odpoczynku, a dziko żyjące zwierzęta swój dom. Chrońmy to, co pozostało!" - napisała.

d32fm6n

Prezenterka telewizyjna zaapelowała, by dzwonić po odpowiednie służby, jeśli ktoś zobaczy pożar. Zaleciła też oszczędzać wodę. "Jeżeli sprawdzą się długoterminowe prognozy to lato może być wyjątkowo upalne i, niestety, suche" - stwierdziła.

Zobacz najlepsze maseczki ochronne na wiosnę!

Chcemy podziękować wszystkim ludziom, którzy walczą ze skutkami koronawirusa. Ich nazwiska nie są publicznie znane, a twarze mają skryte pod maskami. To m.in. pracownicy służby zdrowia oraz sklepów i aptek, stróże porządku, kurierzy i przewoźnicy. Krótkie, kilkusekundowe nagranie z indywidualnym podziękowaniem zwykłym bohaterom można przesyłać pod adres e-mail: dziekujebohaterom@wp.pl. Mogą to być oklaski, gest, słowo "dziękuję", nagranie kwiatów, laurki lub linki do filmów umieszczonych w serwisie YouTube lub publicznych postów na Facebooku. Materiały umieszczone na FB należy oznaczać hashtagiem #dziekujebohaterom. Wszystkie filmy zostaną wyemitowane na specjalnie uruchomionym kanale w WP Pilot.

d32fm6n

Podziel się opinią

Share
d32fm6n
d32fm6n