Trwa ładowanie...

Kinga Rusin protestuje przeciwko zakazowi edukacji seksualnej. Dołączy do niej córka

Kinga Rusin dołączyła do ogólnopolskiego strajku przeciw zakazowi edukacji seksualnej. W długim wpisie na swoim instagramowym profilu gwiazda tłumaczy, dlaczego warto wraz z nią wyjść na ulicę.

Kinga Rusin protestuje przeciwko zakazowi edukacji seksualnej. Dołączy do niej córkaŹródło: ONS.pl, fot: Eryk Nogga
dqy0nhd

Kinga Rusin nie boi się publicznie wypowiadać własnego zdania w kraju, w którym rząd ma zgoła inne przekonania niż ona. Prezenterka wykorzystuje swoją popularność w szczytnym celu i usilnie walczy o lepsze jutro. 48-latka wspiera społeczność LGBT oraz stara się zwrócić uwagę Polaków na problemy klimatyczne, tym samym narażając się na krytykę ze strony prawicowców. Dziennikarka namawiała również młodych do udziału w wyborach parlamentarnych.

ZOBACZ TEŻ: Rusin o płonących lasach w Amazonii: "To jest tragedia. Musimy przestać jeść mięso"

Można było się spodziewać, że Kinga Rusin zabierze również głos w sprawie protestu przeciwko zakazowi edukacji seksualnej. Już 16 października na ulicach w całej Polsce odbędzie się strajk pod hasłem "Jesień średniowiecza – chcemy edukacji, a nie indoktrynacji". Jest to pokłosie projektu ustawy "Stop Pedofilii", która pod pretekstem "zapewnienia prawnej ochrony dzieci i młodzieży przed deprawacją seksualną i demoralizacją" zakłada zaostrzenie kar dla edukatorów seksualnych.

dqy0nhd

Do protestu dołączyła Kinga Rusin wraz z córką Polą, o czym poinformowała swoich fanów na Instagramie.

"Będziemy dziś, z moją córką Polą o 17:30 protestować pod Sejmem! Rządzący chcą poprzeć obywatelski projekt ustawy uniemożliwiającej jakąkolwiek edukację seksualną i każącą edukatorów nawet 5 latami więzienia!" – czytamy pod ich wspólnym zdjęciem.

W wyczerpującym wpisie gwiazda tłumaczy, dlaczego brak edukacji seksualnej wpłynie negatywnie na dzieci oraz młodzież.

"Jeżeli ta ustawa przejdzie, będziemy mieli wysyp tragedii, niechcianych ciąż, nielegalnych aborcji, niezrozumienia, samobójstw, depresji. Tylko mądra edukacja seksualna uchroni przed zagrożeniami, przed pedofilią. Dzieci muszą wiedzieć co to jest zły dotyk, jak się przed nim bronić i kogo informować jeżeli zachowanie osoby dorosłej naruszy ich godność i nietykalność! Dzieci i młodzież muszą dowiedzieć się o chorobach przenoszonych drogą płciową i o tym, jak się przed nimi zabezpieczać" – pisze Rusin.

dqy0nhd

Akcję wspiera wiele znanych twarzy, m.in. Michał Piróg oraz Blanka Lipińska.

dqy0nhd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqy0nhd