Trwa ładowanie...
d3z7pd3

Królowa Elżbieta podziękowała służbie zdrowia. Skierowała do medyków piękne słowa

Królowa Elżbieta wspiera poddanych w dobie pandemii, szczególnie tych, którzy walczą z wirusem na pierwszej linii frontu. Jej słowa docierają daleko poza granice Wielkiej Brytanii. Tak słowa otuchy, jak i podziękowania za wytężoną pracę.
Share
Królowa Elżbieta podziękowała służbie zdrowia. Skierowała do medyków piękne słowa
Źródło: Instagram.com
d3z7pd3

Data 7 kwietnia to data Światowego Dnia Zdrowia. W tym roku, w obliczu trwającej pandemii, dzień ten ma szczególne znaczenie. Dziś, bardziej niż zwykle, kierowane są słowa podziękowania do służb medycznych, które walczą na pierwszej linii frontu o zdrowie i życie.

W tym dniu, bardziej niż zwykle, wyrażamy wdzięczność medykom za ich służbę. W Polsce powstała wyjątkowa akcja, #BrawaDlaWas, podczas której Polacy wychodząc przed domy, czy stając w oknach i na balkonach, punktualnie o 13:00 oklaskiwali służbę zdrowia. Wyjątkowy gest, skierowany do brytyjskich medyków wykonała Elżbieta II. Królowa wyraziła wdzięczność za ich „bezinteresowne poświęcenie” w opiekę nad potrzebującymi pomocy.

ZOBACZ WIDEO: Tadeusz Chudecki stracił szwagra przez koronawirusa

"W tych wystawiających nas na próbę czasach często obserwujemy, że to, co najlepsze w człowieczeństwie, gra pierwsze skrzypce. Poświęcenie niezliczonej liczby pielęgniarek, lekarzy i pracowników służby zdrowia powinno być dla nas przykładem", napisała monarchini w oświadczeniu, cytowanym przez "Daily Mail". Królowa w imieniu swoim i całej rodziny wyraziła ogromne uznanie i złożyła najlepsze życzenia medykom.

Przypomnijmy, że to niejedyny raz w ostatnim czasie, kiedy Elżbieta II zabiera głos w temacie pandemii. Królowa stara się być w stałym kontakcie z poddanymi. Dla poniesienia ich na duchu wygłosiła specjalne orędzie.

d3z7pd3

- Razem stawimy czoła tej chorobie. (...) Mam nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli powiedzieć, że właściwie poradziliśmy sobie z tą sytuacją. A ci, którzy przyjdą po nas, będą mogli powiedzieć, że Brytyjczycy tego pokolenia byli silni, tak jak zwykle – mówiła.

Królowa Elżbieta II w historii swojego 68-letniego panowania wygłosiła orędzie do narodu dopiero po raz czwarty (nie licząc świąteczno-noworocznych życzeń). Wcześniej zrobiła to w 1991 r. po dołączeniu do wojny w Zatoce Perskiej, w 1997 r. przed pogrzebem księżnej Diany oraz w 2002 r. po śmierci Królowej Matki. Nadzwyczajna sytuacja w Wielkiej Brytanii i na świecie zmusiła ją do tego, by zabrała głos po raz kolejny.

Chcemy podziękować wszystkim ludziom, którzy walczą ze skutkami koronawirusa. Ich nazwiska nie są publicznie znane, a twarze mają skryte pod maskami. To m.in. pracownicy służby zdrowia oraz sklepów i aptek, stróże porządku, kurierzy i przewoźnicy. Krótkie, kilkusekundowe nagranie z indywidualnym podziękowaniem zwykłym bohaterom można przesyłać pod adres e-mail: dziekujebohaterom@wp.pl. Mogą to być oklaski, gest, słowo "dziękuję", nagranie kwiatów, laurki lub linki do filmów umieszczonych w serwisie YouTube lub publicznych postów na Facebooku. Materiały umieszczone na FB należy oznaczać hashtagiem #dziekujebohaterom. Wszystkie filmy zostaną wyemitowane na specjalnie uruchomionym kanale w WP Pilot.

d3z7pd3

Podziel się opinią

Share
d3z7pd3
d3z7pd3