Trwa ładowanie...

Królowa Elżbieta II wygłosiła orędzie. Oglądały ją 24 mln widzów

Królowa Elżbieta II przemówiła do obywateli Wielkiej Brytanii. Jej wystąpienie przyciągnęło przed telewizory rekordowe tłumy poddanych.

Królowa Elżbieta II wygłosiła orędzie. Oglądały ją 24 mln widzówŹródło: Getty Images
d13jref
d13jref

Królowa Elżbieta II po raz czwarty w historii swojego 68-letniego panowania wygłosiła orędzie do narodu. Wcześniej zrobiła to w 1991 r. po dołączeniu do wojny w Zatoce Perskiej, w 1997 r. przed pogrzebem księżnej Diany oraz w 2002 r. po śmierci Królowej Matki. Nadzwyczajna sytuacja w Wielkiej Brytanii i na świecie zmusiła ją do tego, by zabrała głos po raz kolejny.

ZOBACZ WIDEO: Tadeusz Chudecki stracił szwagra przez koronawirusa

- Przemawiam do was w czasie coraz większego niepokoju. Czasie zakłóceń w naszym kraju: zakłóceń, które przynoszą niektórym żal, również tych finansowych dla wielu z nas. (...) Chcę podziękować wszystkim pracownikom służby zdrowia na linii frontu, jak i tym, którzy bezinteresownie kontynuują swoje obowiązki poza domem, pomagając nam wszystkim. Jestem pewna, że naród zgodzi się ze mną, że doceniamy wszystko, co robicie, a każda godzina waszej ciężkiej pracy przybliża nas do powrotu do normalności - powiedziała.

Wystąpienie monarchini przyciągnęło przed ekrany tłumy obywateli. Jak wynika z badań telemetrycznych, 24 mln widzów obejrzało audycję królowej. Orędzie Elżbiety II było drugim najchętniej oglądanym przekazem w brytyjskiej telewizji w 2020 r. (pierwszym było przemówienie premiera Borisa Johnsona na temat koronawirusa).

d13jref

PRZECZYTAJ TEŻ: Orędzie królowej Elżbiety to historyczne wydarzenie. Pytacie: dlaczego? To odpowiedź

Co ciekawe, dane obejmują wyłącznie te osoby, które 5 kwietnia wieczorem włączyły telewizory. Jeśli weźmiemy pod uwagę streamy w mediach społecznościowych lub na innych stronach internetowych, które można było oglądać na ekranie np. telefonu czy tabletu, liczby poszybują w górę.

Warto też odnotować, że królowej udało się teraz zgromadzić więcej osób niż podczas swojego corocznego bożonarodzeniowego wystąpienia (w 2019 r. było to "zaledwie" 7,8 mln widzów).

Przypomnijmy, że Wielka Brytania jest piątym krajem, po Włoszech, Hiszpanii, USA i Francji, w którym liczba zgonów z powodu koronawirusa przekroczyła 5 tys. Zakażenie stwierdzono u ponad 51 tys. osób.

ZOBACZ TAKŻE: Na wydarzeniu na FB Wirtualnej Polski "Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów" będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.

Chcemy podziękować wszystkim ludziom, którzy walczą ze skutkami koronawirusa. Ich nazwiska nie są publicznie znane, a twarze mają skryte pod maskami. To m.in. pracownicy służby zdrowia oraz sklepów i aptek, stróże porządku, kurierzy i przewoźnicy. Krótkie, kilkusekundowe nagranie z indywidualnym podziękowaniem zwykłym bohaterom można przesyłać pod adres e-mail: dziekujebohaterom@wp.pl. Mogą to być oklaski, gest, słowo "dziękuję", nagranie kwiatów, laurki lub linki do filmów umieszczonych w serwisie YouTube lub publicznych postów na Facebooku. Materiały umieszczone na FB należy oznaczać hashtagiem #dziekujebohaterom. Wszystkie filmy zostaną wyemitowane na specjalnie uruchomionym kanale w WP Pilot.

d13jref
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13jref

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj