Trwa ładowanie...
d2zjmqg

Królowa Elżbieta przygotowuje telewizyjne orędzie. Czeka z nim na odpowiedni moment

Królowa Elżbieta stara się być w kontakcie z Brytyjczykami w obliczu nadzwyczajnej sytuacji związanej z pandemią. Z najnowszych doniesień wynika, że przygotowuje specjalne wystąpienie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Królowa Elżbieta wspiera Brytyjczyków w trudnym czasie
Królowa Elżbieta wspiera Brytyjczyków w trudnym czasie (ONS.pl)
d2zjmqg

W obliczu panującej pandemii koronawirusa podwyższone środki ostrożności wprowadzono także na brytyjskim dworze. Królowa Elżbieta, zgodnie z zarządzeniem, poddała się domowej kwarantannie i przeniosła do zamku Windsor. Dołączył do niej także jej małżonek, książę Filip. Z ostatnich doniesień wynika, że królowa mimo to stara się być w kontakcie ze swoimi rodakami.

Jak informuje "Daily Mail", królowa przygotowuje się do telewizyjnego orędzia skierowanego do Brytyjczyków. Ma je wygłosić, by uspokoić nastroje związane z "trudnym czasem, z którym przyszło się wszystkim zmierzyć".

Zobacz wideo: Koronawirus. Jak gwiazdy spędzają kwarantannę?

Królowa opublikowała już krzepiący komunikat w mediach społecznościowych. Z informacji wynika jednak, że wygłosi przemówienie także osobiście, pojawiając się na ekranach rodaków Czeka podobno z wystąpieniem na "właściwy moment".

d2zjmqg

Królowa ma podobno wystąpić w momencie, w którym orędzie mogłoby wywołać największe wrażenie. Dyskusje na temat przemówienia trwają podobno od momentu przeniesienia się królowej do zamku Windsor.

Elżbieta II ma w przemówieniu połączyć się z premierem Wielkiej Brytanii i wspólnie zwrócić się do rodaków. – Ustalono, że do przemówienia dojdzie w kluczowym momencie kryzysu. Wówczas szczególnie istotne będzie podniesienie morali obywateli – twierdzi źródło gazety.

Telewizyjne orędzie Elżbiety II jest zdaniem brytyjskiej prasy wyczekiwane. "Daily Mail" przypomina, że ostatnie takie wystąpienie (nie licząc świątecznych, w których królowa składa Brytyjczykom życzenia), miało miejsce w 2002 r., kiedy zmarła królowa matka.

d2zjmqg

Podziel się opinią

Share

d2zjmqg

d2zjmqg