Trwa ładowanie...

Królowa Elżbieta II wydała oświadczenie w związku z pandemią koronawirusa. "Sprostamy temu wyzwaniu"

Królowa Elżbieta II jest w grupie podwyższonego ryzyka w czasie pandemii koronawirusa. Z tego powodu udała się z księciem Filipem w Pałacu Windsor. Postanowiła wydać też oświadczenie w sprawie i dodać otuchy obywatelom Wielkiej Brytanii w walce z chorobą.

Królowa Elżbieta II wydała oświadczenie w związku z pandemią koronawirusa. "Sprostamy temu wyzwaniu"Źródło: East News
d3xlwx9
d3xlwx9

Królowa Elżbieta II musiała odwołać wszystkie spotkania, jakie miała zaplanowane w najbliższych tygodniach. Ma to związek z pandemią koronawirusa, która dotknęła też Wielką Brytanię. Królowa jest w grupie podwyższonego ryzyka, więc na jej zdrowie trzeba szczególnie uważać. Aby uspokoić obywateli, monarchini wydała specjalne oświadczenie.

Z jego treści wynika, że dopiero przybyła do Pałacu Windsor razem z księciem Filipem. Wyraziła zaniepokojenie obecnie panującą sytuacją. "Wiemy, że wiele osób i rodzin w Wielkiej Brytanii i na całym świecie wkracza w okres wielkiej troski i niepewności. Nam wszystkim doradza się, abyśmy zmieniali codzienne zachowania i wzorce życia dla większego dobra społeczności, w których żyjemy, a w szczególności w celu ochrony tych najbardziej narażonych" - czytamy w treści oświadczenia.

ZOBACZ TEŻ: Koronawirus. Zakazano imprez masowych. Gwiazdy przekładają koncerty

Elżbieta II dodała też, że wierzy, że kraj zjednoczy się i będzie wspólnie troszczyć się o bezpieczną przyszłość Wielkiej Brytanii i Brytyjczyków. "W takich chwilach przypomina mi się, że historia naszego narodu została ukształtowana przez ludzi i wspólnoty, które zjednoczyły się, aby pracować jako jedność, koncentrując wspólne wysiłki na wspólnym celu. Teraz bardziej niż kiedykolwiek wszyscy mamy niezwykle ważną rolę do odegrania" - przyznała.

d3xlwx9

Królowa podziękowała też naukowcom, lekarzom i służbom ratowniczym za pomoc innym.

"Wielu z nas będzie musiało znaleźć nowe sposoby utrzymywania ze sobą kontaktu i upewnienia się, że bliscy są bezpieczni. Jestem pewna, że sprostamy temu wyzwaniu. Możecie być pewni, że moja rodzina i ja jesteśmy gotowi do odegrania naszej roli" - dodała.

Według oficjalnych danych w Wielkiej Brytanii jest ponad 2,6 tys. osób zakażonych koronawirusem. 103 osoby zmarły, a 65 wyzdrowiało.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d3xlwx9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xlwx9