Trwa ładowanie...
d283czy

Królowa Elżbieta II wydała oświadczenie w związku z pandemią koronawirusa. "Sprostamy temu wyzwaniu"

Królowa Elżbieta II jest w grupie podwyższonego ryzyka w czasie pandemii koronawirusa. Z tego powodu udała się z księciem Filipem w Pałacu Windsor. Postanowiła wydać też oświadczenie w sprawie i dodać otuchy obywatelom Wielkiej Brytanii w walce z chorobą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Królowa Elżbieta II uspokaja obywateli Wielkiej Brytanii podczas pandemii koronawirusa
Królowa Elżbieta II uspokaja obywateli Wielkiej Brytanii podczas pandemii koronawirusa (East News)
d283czy

Królowa Elżbieta II musiała odwołać wszystkie spotkania, jakie miała zaplanowane w najbliższych tygodniach. Ma to związek z pandemią koronawirusa, która dotknęła też Wielką Brytanię. Królowa jest w grupie podwyższonego ryzyka, więc na jej zdrowie trzeba szczególnie uważać. Aby uspokoić obywateli, monarchini wydała specjalne oświadczenie.

Z jego treści wynika, że dopiero przybyła do Pałacu Windsor razem z księciem Filipem. Wyraziła zaniepokojenie obecnie panującą sytuacją. "Wiemy, że wiele osób i rodzin w Wielkiej Brytanii i na całym świecie wkracza w okres wielkiej troski i niepewności. Nam wszystkim doradza się, abyśmy zmieniali codzienne zachowania i wzorce życia dla większego dobra społeczności, w których żyjemy, a w szczególności w celu ochrony tych najbardziej narażonych" - czytamy w treści oświadczenia.

ZOBACZ TEŻ: Koronawirus. Zakazano imprez masowych. Gwiazdy przekładają koncerty

Elżbieta II dodała też, że wierzy, że kraj zjednoczy się i będzie wspólnie troszczyć się o bezpieczną przyszłość Wielkiej Brytanii i Brytyjczyków. "W takich chwilach przypomina mi się, że historia naszego narodu została ukształtowana przez ludzi i wspólnoty, które zjednoczyły się, aby pracować jako jedność, koncentrując wspólne wysiłki na wspólnym celu. Teraz bardziej niż kiedykolwiek wszyscy mamy niezwykle ważną rolę do odegrania" - przyznała.

d283czy

Królowa podziękowała też naukowcom, lekarzom i służbom ratowniczym za pomoc innym.

ZOBACZ TAKŻE: Na wydarzeniu na FB Wirtualnej Polski "Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów" będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.

"Wielu z nas będzie musiało znaleźć nowe sposoby utrzymywania ze sobą kontaktu i upewnienia się, że bliscy są bezpieczni. Jestem pewna, że sprostamy temu wyzwaniu. Możecie być pewni, że moja rodzina i ja jesteśmy gotowi do odegrania naszej roli" - dodała.

Według oficjalnych danych w Wielkiej Brytanii jest ponad 2,6 tys. osób zakażonych koronawirusem. 103 osoby zmarły, a 65 wyzdrowiało.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d283czy

Podziel się opinią

Share

d283czy

d283czy