Trwa ładowanie...

Królowa Elżbieta skończyła 94 lata. Harry i Meghan złożyli życzenia podczas wideokonferencji

Królowa Elżbieta skończyła 94. lata. Harry i Meghan, mieszkający obecnie w Los Angeles, połączyli się z babcią podczas wideokonferencji, by złożyć jej najlepsze życzenia.

Share
Królowa Elżbieta skończyła 94 lata. Harry i Meghan złożyli życzenia podczas wideokonferencji
Źródło: ONS
d10kevc

Obchody jubileuszu monarchini były niewątpliwie inne niż zwykle. Choć i tak zazwyczaj obchodzi je w czerwcu, kiedy lepsza pogoda sprzyja hucznym uroczystościom, kwietniowy wyjątkowy dzień zawsze był odpowiednio honorowany.

Tym razem także, w mediach społecznościowych rodziny królewskiej, pojawiły się symboliczne życzenia dla królowej. Fani Windsorów mogli też zobaczyć prawdziwą perełkę z królewskiego archiwum – fragmenty nagrań z dzieciństwa Elżbiety II.

Zobacz wideo: Meghan opowiedziała o tym, jakim dzieckiem jest Archie

Tradycyjnie też życzenia złożyli bliscy królowej. Harry i Meghan – w nietradycyjnej formie. Jak podaje „Daily Mail”, mieszkający obecnie za oceanem małżonkowie połączyli się z babcią za pomocą jednego z komunikatorów. Przypomnijmy, że jak podawała brytyjska prasa, królowa odkąd poddała się domowej kwarantannie, uczyła się obsługi komunikatorów i nowych form komunikacji z rodziną, współpracownikami i poddanymi.

d10kevc

Harry i Meghan zaś postanowili odwrotnie – ograniczyć swoją obecność w mediach, zwłaszcza w brytyjskich, z którymi od dłuższego czasu pozostają w konflikcie. „Daily Mail” udało się jednak ustalić, że Meghan i Harry, w przeciwieństwie do Kate i Williama oraz Karola i Camilli, tym razem ograniczyli się do bezpośredniego składania życzeń i nie udostępnili ich w mediach społecznościowych. Mieli się za to połączyć z królową za pomocą aplikacji Zoom i podczas rozmowy wideo przekazać wraz z małym Archiem najserdeczniejsze życzenia.

Niewątpliwie wszystkie rodzinne uroczystości w najbliższym czasie na brytyjskim dworze będą wyglądały właśnie w ten sposób. Brytyjska prasa podaje, że królowa zrezygnowała z oficjalnego honorowania jej urodzin, w tym tradycyjnych salw – uznając, że w obecnej sytuacji świętowanie w tej formie będzie nieodpowiednie.

d10kevc

Podziel się opinią

Share
d10kevc
d10kevc