Trwa ładowanie...
dn4upn1

Książę William pierwszy raz odniósł się do pandemii koronawirusa

Rodzina królewska do tej pory wstrzymywała się od komentowania w jakikolwiek sposób pandemii koronawirusa. Co wydaje się dość dziwne, bo w przypadku innych, dramatycznych wydarzeń, dwór wystosowywał choćby lakoniczne oświadczenia. W końcu milczenie przerwał książę William.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Książę William dodał otuchy Brytyjczykom
Książę William dodał otuchy Brytyjczykom (Getty Images)
dn4upn1

W Wielkiej Brytanii jest ponad 2 tys. pacjentów z koronawirusem. Rząd zmienił taktykę i zdecydowano o kwarantannie Londynu, w którym do tej pory było najwięcej osób z COVID-19. Wciąż pojawiają się sprzeczne informacje co do tego, gdzie zaszyła się królowa. Według ostatnich doniesień przeniosła się najprawdopodobniej do Windsoru. A co u pozostałych członków rodziny królewskiej?

Zobacz: Koronawirus. Zakazano imprez masowych. Gwiazdy przekładają koncerty

Pisaliśmy, że Harry i Meghan przebywają razem z synem w domu w Vancouver, gdzie wprowadzili surowe zasady higieny dla swoich pracowników. Kate, William i dzieci są w Londynie. Książę nagrał film, który będzie pokrzepiający dla wielu Brytyjczyków.

dn4upn1

Na instagramowym profilu Pałacu Kensington pojawiło się nagranie, w którym William opowiada o National Emergencies Trust. To fundusz, który zainicjowano w ubiegłym roku, ale do tej pory formalnie nie włączano go w akcje pomocowe. Pandemia koronawirusa stworzyła taką konieczność.

- Chęć ludzi do pomagania w obliczu tragedii musi zostać ukierunkowana w najlepszy możliwy sposób i właśnie dlatego powołanie National Emergencies Trust było tak ważne - powiedział William.

- Teraz, bardziej niż kiedykolwiek jestem wdzięczny, że fundusz istnieje. Dzięki temu możemy być zapewnieni o wsparciu tych organizacji na terenie Wielkiej Brytanii, które potrzebują tego najbardziej, a wsparcie to dostaną najszybciej jak możliwe - dodał.

dn4upn1

NET ma skupić się na finansowym wspieraniu tych organizacji, które pomagają osobom poszkodowanym w wyniku pandemii koronawirusa.

Wideo księcia Williama to iskierka pozytywnych wiadomości w zalewie tych zasmucających.

- To, w jaki sposób lokalne społeczności wspierają osoby dotknięte pandemią, pokazuje najlepsze nasze cechy i najpiękniejszą naturę człowieka - powiedział książę.

ZOBACZ TAKŻE: Na wydarzeniu na FB Wirtualnej Polski "Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów" będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

dn4upn1

Podziel się opinią

Share

dn4upn1

dn4upn1