Małgorzata Potocka czołgała się do toalety. Nie wiedziała, jak źle z nią jest
Małgorzata Potocka ma za sobą zmagania z depresją. W ostatnim wywiadzie aktorka przyznała, że oprócz problemów w sferze zdrowotnej miała także te na polu zawodowym.
Małgorzata Potocka znana jest głównie Polakom za sprawą roli Wandy Otrębowskiej w serialu "Matki, żony i kochanki". Jednak nie wszyscy wiedzą, że aktorka ma za sobą ciężkie przejścia. W rozmowie z "Wysokimi Obcasami" wróciła do tematu depresji, która nękała ją przed laty. – Depresja przychodziła, odchodziła, starałam się sobie radzić, ale rozsypałam się na 50-leciu łódzkiej Szkoły Filmowej. Nie mogłam wstać z łóżka w hotelu – powiedziała.
Aktorka nie była świadomia, jak źle z nią jest. – Kiedy doczołgałam się na czworaka do toalety, zadzwoniłam do Jacka Santorskiego, psychologa, który przyjechał po mnie i w nocy zawiózł mnie do Warszawy. Uświadomił mi, w jakim jestem stanie – wyznała gazecie.
Zobacz: Małgorzata Potocka chce założyć klinikę dla… hejterów! "To się nadaje do leczenia"
Co gorsza, jej problemy zdrowotne zbiegły się z nienajlepszymi czasami w pracy. Pisała różne projekty i scenariusze, ale nie udawało się jej nic. To sprawiło, że miała "finansową zapaść".
– Rozważałam przez moment sprzedaż domu, ale kiedy jesteś w depresji, ostatnią rzeczą, na jaką możesz sobie pozwolić, jest zmiana miejsca, w którym czujesz się bezpiecznie, gdzie odprawiasz swoje codzienne rytuały. Mogłam sprzedać dom, kupić mieszkanie dwupokojowe i pierwszej nocy się w nim powiesić – przyznała.
Potockiej udało się przetrwać dzięki oszczędnościom i zajęciom w rodzaju wykładów. Pomogły jej też córki: Matylda i Weronika. – Zrobiły naradę i postanowiły płacić mamie rachunki, za dom, prąd i tak dalej – wyjawiła.
Dziś aktorka ma powody do radości. Jakiś czas temu została babcią – Weronika urodziła w lutym br. swoje pierwsze dziecko. Potocka jest zachwycona nową pociechą w jej rodzinie.
W życiu zawodowym radzi sobie dobrze. Od 1 września 2019 r. jest dyrektorką naczelną i artystyczną Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.
Gdzie szukać pomocy?
Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 116 123 lub 22 484 88 01. Listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz też TUTAJ.