Trwa ładowanie...

Michał Wiśniewski skomentował aferę w Trójce. "K****two"

Michał Wiśniewski nie ma złudzeń: usunięcie piosenki Kazika z notowania Listy Przebojów Trójki nie powinno się wydarzyć. Wokalista w mocnych słowach komentuje ostatnie wydarzenia.

Michał Wiśniewski skomentował aferę w Trójce. "K****two"Źródło: ONS.pl
d4ldm28
d4ldm28

Z Trójki odchodzą kolejni dziennikarze po tym, jak Tomasz Kowalczewski zablokował listę przebojów z utworem Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Artyści komentują to, co wydarzyło się kilka dni temu w radiostacji. Są oburzeni cenzurą w Polskim Radiu.

Teraz głos zabrał Michał Wiśniewski. Choć muzyk nigdy nie trafił do notowania Listy Przebojów ze swoimi piosenkami, to nie ma wątpliwości, że to co wydarzyło się ostatnio w stacji jest niedopuszczalne.

ZOBACZ: Lista przebojów Trójki. Adam Bielan: Bardzo lubię Kazika Staszewskiego i KULT

- Jednym słowem to "kur...". To bardzo słaba sytuacja, ale myślę, że powinniśmy być już przyzwyczajeni do formuły "moja racja jest mojsza". Słyszałem piosenkę Kazika i uważam, że jest ona, jak zwykle, genialna - skomentował wokalista w programie "Koronawirus. Raport Faktu".

Michał Wiśniewski mówił wprost w programie, że usunięcie piosenki Kazika z notowania musi mieć podłoże polityczne.

d4ldm28

- To, co się wydarzyło, jest bardzo brzydkie, tym bardziej że piosenka jest trafiona w punkt, jest na czasie. Lista Przebojów Programu 3 to tak naprawdę lista Marka Niedźwieckiego. Ta szarpanina automatycznie pokazuje więc, że doszło do zlecenia politycznego. Gdy słucham posłów PiS-u, wydaje mi się nawet, że oni są sami zdziwieni nadgorliwością pani prezes Polskiego Radia - mówił.

Lider Ich Troje podkreślił, że Trójka jest stacją publiczną i nie powinna dobierać audycji i muzyki do nastrojów politycznych. Zwrócił uwagę, że jemu samemu zwykle odmawiano możliwości prezentowania jego utworów na ogólnopolskich listach przebojów.

Przeczytaj: Wojciech Mann ironicznie: "trójkowe złogi zostały usunięte"

- Ja sam byłem obecny na rynku za każdej władzy – za SLD, AWS, Platformy i PiS-u. Jak nie byłem grany, tak nie byłem grany, w żadnej stacji ogólnopolskiej. Od czasu do czasu przy okazji jakiegoś festiwalu coś tam pewnie poleciało. Ale prywatne stacje mają do tego absolutne prawo, bo to są ich stacje. Natomiast publiczna...

d4ldm28
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ldm28