Trwa ładowanie...

Przejmujący apel gwiazd. "Jesteśmy za utrzymaniem szczelności granic"

Wielu polskich artystów, ludzi kultury i rozrywki od miesięcy zwraca uwagę na dramatyczną sytuację uchodźców, którzy próbują przedostać się z Białorusi na teren Polski. - Jesteśmy za utrzymaniem szczelności granic – mówią artyści w przejmującym nagraniu. - Ale apelujemy o wpuszczenie na stałe do strefy stanu wyjątkowego służb medycznych i pomocy humanitarnej - dodają.

Polskie gwiazdy filmu, telewizji, muzyki oraz ludzie Kościoła apelują jednym głosem Polskie gwiazdy filmu, telewizji, muzyki oraz ludzie Kościoła apelują jednym głosem Źródło: Instagram
d2cv6v8
d2cv6v8

Zaangażowanie artystów i celebrytów w sytuację na granicy polsko-białoruskiej budzi skrajne emocje. Jedni ograniczają się do rozpowszechniania wstrząsających nagrań i dosadnych komentarzy. Inni jadą do strefy przygranicznej z realną pomocą lub by zwrócić uwagę na problemy ludzi, którzy w większości chcą się przedostać przez Polskę do Niemiec.

"Pierwszy raz zebraliśmy się razem w takim składzie! Ludzie kultury i Kościoła, ludzie o różnych profesjach i poglądach zebraliśmy się, by zaapelować o pomoc" – napisał Maciej Stuhr na Instagramie, publikując krótki, przejmujący filmik z apelem.

W nagraniu wzięli udział m.in. Maria Dębska, Tomasz Kot, Jerzy Stuhr, Dawid Podsiadło, Martyna Wojciechowska, Magdalena Różczka. Każdy miał do wypowiedzenia fragment apelu, który zaczyna się i kończy zdaniem: "Nikt nie zasługuje na śmierć w lesie".

Wojtek Sokół o sytuacji na granicy. "Ludzie nie powinni być pozostawiani na pewną śmierć. Ale to złożony temat"

"Człowieczeństwo nie ma nic wspólnego z barwami politycznymi. Kiedy pod naszym domem umiera człowiek z zimna i głodu, po prostu musimy mu pomóc. Tego byliśmy uczeni od dziecka w domu, w szkole, w kościele. Dlatego w czasie Wigilii przy stole jest jedno wolne miejsce. Z tego zawsze byliśmy dumni, niezależnie od przekonań.

d2cv6v8

Na polskiej granicy trwa kryzys humanitarny. Białoruski reżim zwabił tysiące ludzi w pułapkę. W tych warunkach skazani są na umieranie. Jesteśmy za utrzymaniem szczelności granic. Ale apelujemy o wpuszczenie na stałe do strefy stanu wyjątkowego służb medycznych i pomocy humanitarnej. Nikt nie zasługuje na śmierć w lesie" – powiedział na końcu Jerzy Stuhr.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2cv6v8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cv6v8