Trwa ładowanie...
d1snrvd

Paulina Młynarska atakuje Szymona Hołownię

Seksizm i obrazę kobiet zarzuciła kandydatowi na prezydenta RP Paulina Młynarska. Jej obszerny wpis na Facebooku wywołał lawinę komentarzy. Gros internautów stanęło w obronie Hołowni. On sam także odniósł się do słów, które oburzyły Młynarską.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paulina Młynarska oburzona wypowiedzią Szymona Hołowni.
Paulina Młynarska oburzona wypowiedzią Szymona Hołowni. (ONS.pl)
d1snrvd

"Te czasy minęły Szymon. Doucz się. A może raczej oducz: pogardy wobec tego, co żeńskie" - apeluje w swoim wpisie Młynarska, oburzona językiem, jakim kandydat na prezydenta posługuje się w mediach w odniesieniu do kobiet. A konkretnie w odniesieniu do swojej byłej konkurentki w prezydenckim wyścigu, Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

"Czy możesz mnie, nam, wyjaśnić co jest tak strasznie trudnego w przyswojeniu sobie informacji, że teksty typu: 'ciocia Małgosia' (o Małgorzacie Kidawie-Błońskiej), albo 'polityka to nie gimnazjum żeńskie' umniejszają, dołują i w zasadzie obrażają żeńską połowę społeczeństwa? Co jest dla Ciebie tak trudnego w postawieniu się na naszym, kobiet i dziewczyn, miejscu i wyobrażeniu sobie jak się musimy czuć, kiedy na na każdym kroku, słyszymy, że to co 'z nas' jest jakieś głupsze, gorsze, płoche, mniej serio?" - dopytuje córka Wojciecha Młynarskiego.

Paulina Młynarska kibicuje Joannie Scheuring-Wielgus: "To jedna z najlepszych posłanek"

Paulina Młynarska wydała kolejną książkę. Publikacja zatytułowana "Jestem spokojem" miała swoją premierę jesienią 2019 roku.

d1snrvd

Odpowiedź na zarzuty usłyszała błyskawicznie. Głównie ze strony zwolenników byłego gospodarza "Mam talent". Ci podkreślali, że sformułowania, które tak rozwścieczyły Młynarską są wyjęte z kontekstu. Że Hołownia nie tylko mówił o "cioci Małgosi", ale i o "wujku Andrzeju".

"Szanowna Pani, warto posłuchać całej wypowiedzi, a nie tendencyjnie wyrywać słowa z kontekstu" - napisała jedna z internautek popierająca Hołownię.

"Pani Paulino. Nie cierpię seksizmu. Jednak nie mam zgody na to, by nagle z wypowiedzi Szymona Hołowni wyciągać 'ciocię Małgosię', a pomijać 'wujka Andrzeja'. Bo w jego wypowiedzi byli obok siebie, połączeni spójnikiem" - dodała inna. Zwolennicy Hołowni podkreślali, że jego sztab w większości tworzą kobiety, więc Młynarska niesłusznie przypisuje mu niechęć wobec płci przeciwnej. Choć tego typu głosy przeważały, były i takie, które podzielały opinię Młynarskiej. "Hołownia sobie u mnie przegrał" - napisała jedna z internautek.

Do sprawy odniósł się także sam Hołownia, precyzując co miał na myśli, mówiąc o "cioci Małgosi" i "wujku Andrzeju" w programie "Kropka nad i".

d1snrvd

- Ja mówiłem o kreowanym w kampanii wizerunku. Użyłem sformułowania, że ta kampania była tak wymyślona, że miała być "ciocia Małgosia" i "wujek Andrzej". Mówiłem o pomyśle na kampanię, a nie o tej osobie, którą szanuję. Proszę być sprawiedliwym w swoich sądach - podkreślał Hołownia i zapewnił, że może nawet przeprosić Małgorzatę Kidawę-Błońską, jeżeli ona sama poczuła się tym dotknięta.

d1snrvd

Podziel się opinią

Share
d1snrvd
d1snrvd