Trwa ładowanie...

Pectus odpowiada prezydentowi. Zespół podejmie wyzwanie

Wyzwanie #Hot16Challenge2 trwa i do akcji dołączają kolejne osoby. Pojawiły się już odpowiedzi od wykonawców nominowanych przez Andrzeja Dudę.

Pectus odpowiada prezydentowi. Zespół podejmie wyzwanieŹródło: ONS.pl
d3j6f41
d3j6f41

Wyzwanie Hot 16 challenge dosłownie opanował internet i wyszedł daleko poza środowisko hip hopowe. Zabawa, w której tak chętnie biorą udział artyści, celebryci i osoby publiczne, polega na „nawinięciu” 16 napisanych przez siebie wersów w wybranej przez siebie formie. Artyści puścili wodze fantazji i w sieci zaroiło się od zarapowanych i zaśpiewanych kawałków, odnoszących się do bieżącej sytuacji.

Wyzwanie podjęli także politycy. W tym Andrzej Duda, którego internetowy występ odbił się szczególnie szerokim echem w mediach. Choć co do tego, że prezydent weźmie udział początkowo nie dawał wiary nawet rzucający wyzwanie raper Zeus. Prezydent zaczepkę jednak przyjął, a wśród odbiorców wywołał niemałą dyskusję i konsternację.

Prof. Bralczyk ocenia rap prezydenta. "Ostry cień mgły" rozłożony na czynniki pierwsze

Niemniej, Andrzej Duda przekazał pałeczkę dalej, nominując do zabawy kolejne osoby, w tym m.in. Golec uOrkiestrę i zespół Petcus. Podkreślił, że to właśnie grupa braci Szczepaników jest ulubionym zespołem jego i żony. Na wyzwanie od samego prezydenta odpowiedzieli już Golcowie. Pectus nie zostają w tyle i także podejmują rękawicę, co zapowiedział w rozmowie z Plejadą Tomasz Szczepanik.

- Nominacja nas zaskoczyła. Nie mieliśmy świadomości, że Pectus jest w gronie ulubionych polskich artystów pana Prezydenta – powiedział w rozmowie z serwisem.

d3j6f41

"Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły" - o co chodzi?

Wokalista zapowiedział, że przyjmują wyzwanie i wszystko wskazuje na to, że traktują je poważnie. W końcu chodzi o zaangażowanie w słusznej sprawie.

- W obecnej rzeczywistości politycznej oraz sytuacji, gdzie według polityków artyści to zawód chwilowo niepotrzebny, ta szeroko zakrojona akcja pokazuje, że mimo to, na nas twórców zawsze można liczyć. Nie tylko ten challenge jest tego dowodem, ale liczne koncerty charytatywne, czy na przykład największa akcja z udziałem wykonawców - WOŚP. Dlatego zdecydowaliśmy się na udział w tym wyzwaniu, licząc, że polska twórczość będzie traktowana jako ważna część gospodarki i tożsamości narodowej z perspektywą dla przyszłych pokoleń – dodał.

Szczepanik zapowiedział także, że efekty pracy fani będą mogli zobaczyć już niebawem. I oczywiście dowiedzieć się, kogo teraz nominuje grupa.

d3j6f41
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3j6f41