Trwa ładowanie...

Piotr Zelt miał nawrót depresji. Wszystko przez pandemię

Czas społecznej izolacji, lęku o przyszłość i bezpieczeństwo, także to finansowe, jest wyjątkowo trudny dla osób, którym nieobce są epizody depresji. Doświadczył tego Piotr Zelt.

Piotr ZeltPiotr Zelt
d27h1wi
d27h1wi

W Polsce depresja, zwłaszcza u mężczyzn, jest tematem tabu. Choć statystycznie choruje na nią więcej kobiet, to właśnie panowie nie radzą sobie z tą chorobą i częściej popełniają samobójstwa. To właśnie dlatego Piotr Zelt postanowił w 2017 roku publicznie opowiedzieć o swojej walce z depresją.

- Jeżeli moja historia może uratować komuś życie, powstrzymać go przed samobójstwem, od rujnowania sobie życia przez zapadnięcie się w jakiś niebyt potworny, to ja czuję obowiązek, by mówić o moim doświadczeniu z depresją - mówił wtedy aktor w rozmowie z "Show". Lata temu depresję pogłębiły doświadczenie rozwodu i rozstanie ze zdradzającą go modelką Moniką Ordowską.

Tym razem choroba powróciła z powodu pandemii.

d27h1wi

– Nie ukrywam, że ja trafiłem znowu do lekarza. Farmakologiczna pomoc też się odbyła u mnie, zacząłem brać leki. Tego nie należy się obawiać, współczesne leki antydepresyjne nie uzależniają, działają dobrze i to należy brać. Trzeba się liczyć z tym, że jeżeli taki problem się pojawił u kogoś, to jest pewna skłonność i te nawroty mogą następować. Mam już wydeptane ścieżki, wiem jak działać i co robić, żeby sobie pomóc. (…) Konsekwencje depresji ponosi całe otoczenie. Nie walczymy tylko o siebie, walczymy również o naszych bliskich, o ich komfort, spokój ducha, ich życie i funkcjonowanie - powiedział w rozmowie z serwisem Plejada.pl.

Piotr Zelt jest ambasadorem kampanii "Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję". Mówi głośno o tym, że depresja jest chorobą, którą nie tylko można, ale należy leczyć. Nie pomogą spacery, czy rozmowa z przyjaciółmi, potrzebna jest wizyta u specjalisty oraz farmakologia.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

Zelt o depresji: "są ludzie, którzy przestają się myć"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d27h1wi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27h1wi