Trwa ładowanie...
sylwia przybysz
KME
28-10-2021 17:51

Sylwia Przybysz pokazała ślubne zaproszenia. Fanka zwróciła uwagę na jedno

Sylwia Przybysz i Jan Dąbrowski szykują się do ślubu. Niedawno burzę w sieci wywołały zaproszenia, którymi pochwaliła się na Instagramie influencerka. Internauci dyskutowali nad użytym w nich zwrotem. Czy wypada w ten sposób zapraszać gości?

Sylwia Przybysz pokazała ślubne zaproszenia. Fanka zwróciła uwagę na jedno Sylwia Przybysz pokazała ślubne zaproszenia. Fanka zwróciła uwagę na jedno Źródło: AKPA
d4djkh5
d4djkh5

Sylwia Przybysz i Jan Dąbrowski mają niewiele ponad 20 lat, ale jednocześnie miliony followersów w sieci i imponujący majątek. Mimo młodego wieku zdecydowali się też na założenie rodziny. Mają dwie córeczki: Polę i Nelę, które niebawem będą świadkami ważnego wydarzenia w życiu swoich rodziców. Zimą, podczas świąt Bożego Narodzenia, Dąbrowski oświadczył się swojej partnerce. Gwiazdy internetu planują ślub w czerwcu 2022 r., a influencerka od miesięcy pochłonięta jest przygotowaniami do ceremonii, która ma odbyć się w górach.

Niedawno Sylwia Przybysz pokazała fanom na Instagramie, jakie zaproszenia ślubne otrzymają ich goście. Co ciekawe, jedna z internautek zwróciła uwagę nie tyle na wygląd zaproszeń, ile na użyte w nim sformułowanie.

ZOBACZ TEŻ: Największe metamorfozy gwiazd

Chodzi o popularny zwrot "z osobą towarzyszącą". Zdaniem jednej z fanek Sylwii Przybysz, lepsze byłoby bardziej spersonalizowane określenie.

"Jeżeli znacie imię osoby towarzyszącej, napiszcie je w zaproszeniu lub zastąpcie tę frazę inną, typu 'najlepszy przyjaciel Anny Nowak' itp. Jest to bardziej kulturalne i drugiej osobie zrobi się milej. To tylko taka rada, wybór należy do was" – poradziła Przybysz internautka, wywołując dyskusję na profilu influencerki.

Sylwia Przybysz nie zgodziła się z sugestią fanki. Dlaczego? To wyjaśniła nie tylko na Instagramie, ale także w rozmowie z serwisem internetowym "Dzień Dobry TVN".

d4djkh5

- Uważam, że określenie osoba towarzysząca jest jak najbardziej na miejscu. Według mnie nie jest to nic, co mogłoby urazić gościa. Zapraszamy go na nasze przyjęcie z osobą, która będzie dla niego towarzystwem. Osoba, która zasugerowała, że nie jest to miłe, stwierdziła, że lepiej napisać zapraszamy z najlepszym przyjacielem. Zaryzykuję stwierdzenie, że to jest bardziej nie na miejscu, bo z góry ukierunkowuje, kto ma być tą osobą towarzyszącą. Może to być niezręczne dla kogoś, kto np. chciałby zabrać ze sobą np. dziewczynę, która mu się podoba lub po prostu koleżankę - tłumaczyła partnerka Dąbrowskiego.

Rację przyznało jej nie tylko wielu internautów, ale i specjalistka ds. etykiety dr Irena Kamińska-Radomska. Znana z programu "Projekt Lady" ekspertka potwierdziła odczucia Przybysz. Podkreśliła, że zwrot "z osobą towarzyszącą" jest poprawny i to nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4djkh5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4djkh5

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj