Trwa ładowanie...

Tom Hanks o tych, co nie noszą maseczek: "wstydźcie się"

W USA jest już ponad 2,6 miliona zarażonych koronawirusem. Chorych zaczęło znacznie przybywać. I gdy eksperci grzmią, że niedługo może być nawet 100 tys. nowych przypadków dziennie, gwiazdy próbują przekonać ludzi do podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Tom Hanks o tych, co nie noszą maseczek: "wstydźcie się"Źródło: Getty Images
d2swo6x
d2swo6x

Tom Hanks był jedną z pierwszych światowych gwiazd, które zaraziły się koronawirusem. Aktor pisał w mediach społecznościowych, co przechodzi i jak wygląda jego sytuacja. Szczególnie ciężko koronawirusa przechodziła jego żona, Rita, której podano leki na malarię. Możecie o tym przeczytać w naszym poprzednim artykule. Hanks i Wilson robią teraz wiele, by uświadamiać ludzi o zagrożeniu wirusem. Szczególnie głośno mówią o zasadach, których wystarczy się trzymać, by ograniczyć ryzyko zachorowania.

Zobacz: Koronawirus a wakacje. Dlaczego lekceważymy wirusa SARS-CoV-2?

Tom Hanks wziął udział w konferencji prasowej filmu "Misja Greyhound". Będzie to jeden z niewielu filmów, które trafią do kin na początku lipca (premiera w USA przewidziana jest dokładnie na 10 lipca).

Dziennikarze postanowili wykorzystać okazję i zapytać Hanksa, tzw. ozdrowieńca, jak skomentuje fakt, że coraz więcej osób przestało przejmować się pandemią.

d2swo6x

- Są naprawdę tylko trzy rzeczy, które musimy robić, żeby z tego wyjść: nosić maskę, utrzymywać dystans i myć ręce - powiedział aktor.

- Te rzeczy są tak proste, tak łatwe w wykonaniu, że jeśli ktoś nie jest w stanie stosować się do tak prostych zasad... Po prostu wstydźcie się - skomentował. - Nie bądź mięczakiem, pogódź się z tym i rób swoje. To naprawdę podstawy. Jeśli prowadzisz samochód, nie jedź za szybko, używaj klaksonu, włączaj światła i nie potrącaj pieszych. Mój Boże, przecież to zdrowy rozsądek!.

Aktor mówi też o swoich doświadczeniach z wirusem. Przyznał, że raz z żoną czuli się "jak kanarki w kopalni". - Przeżyliśmy 10 dni niekomfortowych symptomów, ale na szczęście nie zagrażały naszemu życiu - przyznał.

Hanks wspomniał też, że nie bez znaczenia było to, że znaleźli się pod opieką lekarzy i izolowali się od społeczeństwa. To loteria i nigdy nie wiadomo, co stanie się z organizmem, gdy temperatura ciała wzrośnie.

d2swo6x

Słowa Toma Hanksa pojawiły się w większości amerykańskich mediów. A dlaczego jest o nich tak głośno?

- Jest jasne, że nie mamy nad tym kontroli - powiedział.

We wtorek, 30 czerwca, odnotowano ponad 40 tysięcy nowych pacjentów z koronawirusem. W 16 stanach zawieszono plan odmrożenia gospodarki.

d2swo6x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2swo6x