Trwa ładowanie...

Tomasz Kammel zarapował dla lekarzy: "Wielu za swoje śmieszne pensje prawie głoduje"

Tomasz Kammel wziął udział w zabawie #hot16challenge2. Zarapował o trudnej sytuacji pracowników służb medycznych i ich niskich pensjach.

Tomasz Kammel zarapował dla lekarzy: "Wielu za swoje śmieszne pensje prawie głoduje"Źródło: ONS
d261s9t
d261s9t

#Hot16Challenge2 to druga edycja dobrze znanego w środowisku raperów wyzwania. Pierwsza nawiązywała do internetowej zabawy, zainicjowanej na fali Ice Bucket Challenge. Każdy "wyzwany" ma za zadanie stworzyć szesnaście wersów i zarapować je w wybranej przez siebie formie. Tym razem akcja ma nieść ze sobą coś więcej, a mianowicie pomoc służbie zdrowia w walce z pandemią. Wyzwaniu towarzyszy zbiórka, której kwota przekroczyła już 1,7 mln złotych.

W zabawie wziął udział również Tomasz Kammel. Dziennikarz napisał tekst o pracownikach służby zdrowia. Zainspirował go krążący w mediach społecznościowych list, który podobno napisał pewien komitet sąsiedzki z Płocka do pielęgniarki mieszkającej w tym samym bloku, co jego członkowie. Napisali w nim, że nie życzą sobie, by wracała do swojego mieszkania z pracy w szpitalu w czasie pandemii.

Kammel rozzłościł się nie na żarty: - Dziś pielęgniarce zabronisz wejść do domu, jutro na zakupach o metrach odstępu nie powiesz nikomu – zarapował w swoim utworze.

Zobacz także: Adam Bodnar wziął udział w hot16challenge2. Powiedział nam, dlaczego

Odniósł się też do niskich zarobków pracowników służby zdrowia: - A może ten challenge, balkonowe brawa, to tylko fajna, bez sensu zabawa? Ja się lansuję, trochę rapuję, a wielu medyków za swoje śmieszne pensje prawie głoduje.

Akcja zatacza coraz szersze kręgi i dawno już wyszła poza środowisko raperów. Nominowani są zarówno muzycy zajmujący się innymi gatunkami muzycznymi (jak Monika Brodka, Kasia Nosowska czy Kayah), jak i ludzie którzy nie mają z muzyką nic wspólnego (tata rapera Maty, Andrzej Seweryn czy Kuba Wojewódzki). Doszło nawet do tego, że w wyzwaniu udział wziął Andrzej Duda. [ Jednak udział polityków w akcji jest przez część odbiorców i artystów krytykowany ](http://Zobacz także: Adam Bodnar wziął udział w hot16challenge2. Powiedział nam, dlaczego

){:external}{:follow}.

d261s9t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d261s9t