Trwa ładowanie...

#Hot16Challenge zatacza coraz szersze kręgi. Gwiazdy rapują na potęgę

#Hot16Challenge2 przybrało rozmiary, których zapewne niewielu się spodziewało. W internetową zbiórkę zaangażowali się artyści, celebryci i osoby publiczne. A co występ, to ciekawszy.

Share
#Hot16Challenge zatacza coraz szersze kręgi. Gwiazdy rapują na potęgęŹródło: YouTube.com
d4loo64
Hot16Challenge dosłownie opanował internet i wyszedł daleko poza środowisko hip hopowe. O co w tym wszystkim chodzi? Wyzwanie, w którym tak chętnie udział biorą muzycy, aktorzy, prezenterzy, a nawet politycy jest inicjatywą właśnie środowiska raperów.

Hot16Challenge2 to druga edycja dobrze znanego w środowisku wyzwania. Pierwsza nawiązywała do internetowej zabawy, zainicjowanej na fali Ice Bucket Challenge. Każdy "wyzwany" ma za zadanie stworzyć szesnaście wersów i zarapować je w wybranej przez siebie formie. Tym razem zabawa ma nieść ze sobą coś więcej, a mianowicie pomoc służbie zdrowia w walce z pandemią. Zabawie towarzyszy zbiórka, której kwota przekroczyła już 1,5 mln złotych.

Internetowa inicjatywa zaczęła początkowo krążyć wśród rodzimych raperów, ale szybko zaczęła zataczać coraz szersze kręgi. Rozgłosowi przysłużył się fakt, że wyzwanie podjęło sporo znanych osobistości, w tym Fisz, Taco Hemingway, Quebonafide, Zeus, Rahim, Tede, Eldo, a z każdym dniem lista się wydłuża. Co więcej, wykroczyła już daleko poza przedstawicieli rodzimego hip hopu.

d4loo64

Swoje odpowiedzi na wyzwanie dali już m.in. Paulina Przybysz, Daria Zawiałow, Margaret, Mery Spolsky, Piotr Rogucki, Błażej Król, Ralph Kamiński i wielu innych. Mało tego, w zabawie udział wzięli także znani z ekranu m.in. Norbi, Rafał Brzozowski i Kuba Wojewódzki, a także politycy: Prof. Marcin Matczak, Adam Bodnar, Janusz Korwin Mikke. Szczególnie szerokim echem odbił się występ Andrzeja Dudy.

Jedno jest pewne: uczestnicy zabawy potraktowali ją naprawdę poważnie i każdy z nich zadbał, by jego solo było wyjątkowe. Zobaczcie kilka z najciekawszych występów.

Dawid Podsiadło: Dawid z właściwą dla siebie szczerością wyznał, że nie umie rapować, więc swoje wyzwanie… wyśpiewał. I wyszło mu to na tyle koncertowo, że niejeden znajomy ze świata rapu mógłby brać przykład. Najwyraźniej też zachwycił fanów, bo jego występ obejrzało ok. 4 mln osób.

Majka Jeżowska: Choć wyzwanie Majki Jeżowskiej mogło zdziwić, wokalistka podjęła rękawicę i zrobiła to po mistrzowsku. Jednocześnie popisała się dobrze znanym wokalem i pokazała, że odnajduje się przed mikrofonem, gdy rapuje. I zachwyciła niemniej niż podczas występu na Pol'and'Rock Festival.

W zabawie wziął udział także Stachursky, osadzając swój występ we właściwym dla siebie, kosmicznym klimacie. Nie omieszkał także nawiązać w tekście do swoich najbardziej znanych cytatów.

Jan Frycz i Krzysztof Skonieczny: w tym przypadku występ był nie tylko rapowaną improwizacją, ale i aktorską kreacją. Panowie wrócili do swoich ról z serialu "Ślepnąc od świateł" na podstawie książki Jakuba Żulczyka: Daria i Pioruna. Efekt? Piorunujący.

Quebonafide: Taco i Quebo znów połączyli siły i stworzyli krótki numer na potrzeby akcji. Dla fanów duetu to niewątpliwie nie lada gratka.

Michał Szpak także nie pozostał obojętny na wyzwanie i nagrał swój numer w dość onirycznym klimacie.

Katarzyna Nosowska od dłuższego czasu podbija media społecznościowe celnym i dowcipnym komentowaniem rzeczywistości. Przede wszystkim jednak jest jedną z najlepszych polskich tekściarek, czego przykład dała, podejmując internetowe wyzwanie.

Krzysztof Zalewski, podobnie jak Dawid Podsiadło przyznał, że nie umie rapować, ale podjął próbę. Jak wyszło? Śpiewająco, zwłaszcza, że wykorzystał swoje umiejętności tak, jak podczas solo actów, wszystko zagrał i zaśpiewał sam.

Monika Brodka zaś zaprezentowała swoje wersy niczym rasowa raperka. Zresztą, sprawdźcie sami.

d4loo64
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4loo64