Trwa ładowanie...

Trafił w punkt. Dosadne słowa o protestach

Wielu mężczyzn otwarcie zgłasza chęć wsparcia strajkujących kobiet. Ale warto się zastanowić, jak to wsparcie okazywać. Dla tych, którzy mają wątpliwości, z pomocą przychodzi Janusz Gajos i kilkunastu innych znanych polskich mężczyzn.

Janusz GajosJanusz GajosŹródło: ONS
d4b6u4m
d4b6u4m

Wokół Strajku Kobiet i przetaczających się od przeszło miesiąca protestów wywołanych wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji embriopatologicznej trwa gorąca dyskusja. Temat poruszany jest nie tylko w debacie publicznej, w kręgach polityków i mediów, ale i potocznych rozmowach. Padło wiele komentarzy na ten temat, tak z prawej, jak i z lewej strony sceny politycznej.

Kobiety jednak nie składają broni. A wiele znanych i lubianych kobiet otwarcie wspiera te działania. Gwiazdy wciąż nagłaśniają działania aktywistek, a także czynnie biorą udział w protestach. Kobiety wspierają także mężczyźni, protestując, biorąc udział w marszach i zabierając głos w dyskusji.

I tu także zaangażowania nie kryją znani i lubiani. Artyści, dziennikarze, sportowcy mówią jasno – "kobiety, jesteśmy z wami". Kilkunastu z nich wystąpiło w swojego rodzaju poradniku, jak wpierać rozważnie i z szacunkiem – bez protekcjonalnych tekstów czy prób wypowiadania się w imieniu kobiet.

d4b6u4m

- Nie przemawiajmy do kobiet, mówmy do innych mężczyzn – mówi Janusz Gajos.

- Jeżeli uważamy się za sojuszników kobiet, to nie jest naszym zadaniem kobiet do niczego przekonywać. Naszym zadaniem jest przemówić do rozumu tym mężczyznom, którzy nie ogarniają – dodaje Dawid Podsiadło.

- Mężczyzna nie ma milczeć. Mężczyzna ma sporo pracy do wykonania. Nad sobą i nad innymi mężczyznami – podkreśla Mateusz Damięcki.

- Nie wysuwajmy wobec kobiet żądań czy oczekiwań. To nie jest czas, żeby stawiać warunki. Albo wspierasz, albo nie. Proste – podkreśla stanowczo Robert Makłowicz.

d4b6u4m

- Bądźmy zmianą, którą chcemy zobaczyć w świecie – podsumowuje pod koniec Bartłomiej Topa.

W wideo zrealizowanym przez Matyldę Damięcką wystąpili m.in.: Janusz Gajos, Bartłomiej Topa, Jerzy Radziwiłłowicz, Tomasz Organek, Dawid Podsiadło, Czesław Mozil, Michał Rusinek, Mariusz Szczygieł, Łukasz Orbitowski, Mateusz Damięcki, Maciej Stuhr, Robert Makłowicz i Piotr Stankiewicz. Materiał możecie zobaczyć poniżej:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4b6u4m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4b6u4m