Trwa ładowanie...

WOŚP 2020: Jerzy Owsiak o akcji, która powaliła go na kolana

Jerzy Owsiak "gra" z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy już od 28 lat. Może się wydawać, że widział już wszystko. A jednak wciąż są akcje i osoby, które go zaskakują. Tak było w przypadku Mamy Ginekolog.

WOŚP 2020: Jerzy Owsiak o akcji, która powaliła go na kolanaŹródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d2ui0x5

Jerzy Owsiak na swoim facebookowym profilu napisał o zbiórce, która, jak się okazało, pobiła wszelkie rekordy. I choć w przypadku WOŚP, czy jakiejkolwiek innej fundacji, liczy się absolutnie każda zebrana złotówka, to bywają akcje, które naprawdę robią wrażenie. W tym roku bank rozbiła Mama Ginekolog. Blogerka co roku mobilizuje swoich czytelników i osoby, które śledzą ją w mediach społecznościowych do wspierania WOŚP. I co roku zbiera więcej funduszy.

Owsiak w piątkowym wpisie dał znać, że fundacja zebrała już ponad 69 mln zł. Ostateczna kwota zostanie podana w marcu. Czy przebije zeszłoroczną? Do tej pory każdy kolejny finał cieszył rekordowym wynikiem. Jak będzie teraz? Przekonamy się za niespełna 2 miesiące. Ale już wiadomo, że Mama Ginekolog pobiła swój rekord z 2019 r.

Jerzy Owsiak apeluje do premiera. Jest reakcja ministra z KPRM Michała Dworczyka

"Jedna akcja powaliła nas na kolana! 3 172 100 zł – słownie trzy miliony sto siedemdziesiąt dwa tysiące sto złotych, zebrane przez blogerkę Mamę Ginekolog. Rok temu zebrała ponad milion. W tym roku ponad trzy. Mama Ginekolog to popularny profil, zwłaszcza wśród kobiet. Mieliśmy ogromną przyjemność gościć u nas w Fundacji Mamę Ginekolog, czyli Nicolę, jej męża i szefową powołanej przez nich Fundacji. Woow, ale super gaduła! Miało być uściśnięcie dłoni, a okazało się, że moc rozmowy o kobietach planujących ciążę, o kobietach w ciąży, o mocy problemów, które w polskim krajobrazie położnictwa nieraz prostych, ale trudnych do rozwiązania.

Już po chwili znaleźliśmy wspólny język i obszary, w których nasze działania pokrywają się na 100%. Bardzo, bardzo chcemy zmieniać świadomość kobiet, które przygotowują się do urodzenia dziecka, które także są świadome wszystkich możliwości skorzystania z badań diagnostycznych. To także ogromna edukacja kobiet, lekarzy i personelu medycznego. Tutaj doświadczenie Mamy Ginekolog są ogromne, bo dzięki Internetowi rozmawia z setkami tysięcy polskich kobiet. Z takimi ludźmi wydaje się to bardzo realne, żeby zmieniać dotychczasowe standardy i zwyczaje.

d2ui0x5

Świetne spotkanie, a przede wszystkim jeszcze raz – 3 172 100 zł na rzecz 28. Finału WOŚP. I to z przemiłym stwierdzeniem Nicole – Wasza Fundacja wyda te pieniądze bardzo dobrze!

Wielki ukłon dla Mamy Ginekolog i w tej wspólnej sprawie zróbmy jak najwięcej dobrego dla kobiet" - napisał Owsiak.

d2ui0x5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ui0x5